Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Заев

Tag : Заев

Centar Бизнис Во тренд...

Државата ќе дели платежни картички од по 6.000 денари – Еве на кои категории на граѓани им следува оваа мерка

CENTAR MKD
Со гласањето на ребалансот на буџетот се отвори патот за да се донесат потребните законски решенија за поддршката кон граѓаните и стопанството. Државата конечно, ќе...
Македонија

Премиерот Заев на средба со претставници на АДКОМ: Државата ќе им излезе во пресрет на јавните комунални претпријатија во тековниот кризен период

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од министерот за финансии Фатмир Бесими, и преку онлајн врска со заменик-претседателот на Владата задолжен...
Македонија

Средба на премиерот Заев со пратеници од Албанија: Државите споделуваат европски вредности и се пример за регионот, на којшто му се потребни пријателства и соработка

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од Љупчо Николовски, заменикот на претседателот на Владата за борба против корупцијата и криминал, одржлив...
Centar Македонија Во тренд...

Интервјуто на Заев со значително поголема гледаност од интервјуто на Мицкоски

CENTAR MKD
Ако се спореди гледаноста, интервјуто на премиерот Зоран Заев, кој гостуваше на Канал 5 пред 2 недели, е многу погледано од интервјуто на Мицкоски вчера....
Македонија

Заев се сретна со оштетените од „Еуростандард банка“: Ќе направиме сè што е во наша моќ, но мораме да ја почитуваме законската рамка

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот Фатмир Битиќи, се сретна со претставниците на Здружението на оштетени граѓани од „Еуростандард банка“. На средбата претставниците на оштетените...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Предлозите од Бугарија се неевропски

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговорите меѓу министерот за надворешни работи Бујар Османи и бугарскиот премиер Бојко Борисов биле добри, но тоа не било...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Државата ќе дели платежни картички од по 6.000 денари – Еве на кои категории на граѓани им следува оваа мерка

CENTAR MKD
Платежни карти ќе има за самохраните родители, пензионери кои имаат пензии до 15.000 денари, најави премиерот Зоран Заев. Невработени кои се пасивни баратели на работа,...
Centar Македонија Во тренд...

Премиерот Заев во писмо до цариградскиот патријарх: Православниот народ во нашата земја заслужува црковна независност и автокефална Македонска православна црква – Охридска архиепископија со благослов и писмена одлука од цариградскиот патријарх Вартоломеј

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев испрати писмо до неговата светост, патријархот Вартоломеј, поглаварот на Цариградската патријаршија, во кое се навраќа на...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Премиерот Заев ги претстави замениците-министри во Собрание: Со кандидатите ќе го заокружиме капацитетот на силни институции, работејќи чесно и одговорно за остварување на стратешките интереси на државата и сите граѓани

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во Собранието на Република Северна Македонија, на седницата на која се гласа за заменици-министри ги предложи...
Македонија

Средба на премиерот Заев со директорот на Транспортната заедница на ЈИЕ Закоњшек: Вложуваме во квалитетен, ефикасен и економичен транспортен систем интегриран во регионот и ЕУ

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска се сретна со директорот на Секретаријатот на Транспортната заедница на Југоисточна Европа, Матеј Закоњшек. На...
Македонија

Заев со порака до Курц: Новата Влада и натаму е целосно посветена на европскиот пат

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со австрискиот амбасадор во земјава Георг Вуцас. Како што информираат од кабинетот на Заев, на средбата била потврдена поддршката...
Centar Македонија Во тренд...

Заев најави поддршка за ИТ индустријата

CENTAR MKD
ИТ индустријата секако е една од најатрактивните, најплатаните и секако индустрија која најмалку беше погодена од оваа глобална економска криза, вели лидерот на СДСМ, во...
Centar Македонија Во тренд...

Пендаровски ќе ги седне лидерите Зоран Заев и Христијан Мицкоски на разговор во 18 часот и 30 минути

CENTAR MKD
На покана на претседателот Стево Пендаровски денеска – 12 јуни 2020 година, петок, во 18:30 часот ќе се одржи средба со претседателот на СДСМ, Зоран...
Македонија Во тренд...

Заев: По сила на закон изборите се 22 дена по истекот на вонредната состојба, гласањето е безбедно

CENTAR MKD
Ако не се постигне договор да се измени Изборниот законик, тогаш по сила на закон и устав, изборите се на 5 јули, истакна претседателот на...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев за ТВ 24: Анкетите уште пред кризата покажуваа дека СДСМ води со пет проценти, сега разликата е уште поголема

CENTAR MKD
„Анкетите уште пред корона кризата покажуваат дека Коалицијата предводена од СДСМ води со пет проценти наспроти ВМРО-ДПМНЕ, сега рејтингот е пораснат и тоа е тренд...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Наместо митинзи ќе користиме медиуми и социјални мрежи, здравјето е над се

CENTAR MKD
По средбата меѓу сите лидери на политичките партии, претседателот на СДСМ, Зоран Заев рече дека неговата партија наместо митинзи, кампањата ќе ја води преку социјалните...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Заев соопшти детали за новата владина мерка: По 18.000 денари поврат кон граѓаните

CENTAR MKD
Сите граѓани кои ќе купат и вградат уред на погон на течен гас (ТНГ), метан или друг вид алтернативно гориво во возилата ќе имаат можност...
Македонија ТОП ВЕСТИ

(Фото) Заев: Федерика ни беше поддршка и во моментите на криза и во моментите на успех – таа е вистинска пријателка на нашиот народ

CENTAR MKD
– Федерика ни беше поддршка и во моментите на криза и во моментите на успех. Вистинска пријателка на нашиот народ и на целиот Западен Балкан....
Македонија

Заев на трибина во Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара довера од граѓаните, може за 4.5 години

CENTAR MKD
Претседателот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не...