Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Centar Македонија

Шилегов: Не е сеедно каков град ќе биде Скопје, ние го правиме дом за сите

CENTAR MKD
-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град  ќе...
+ Македонија ТОП ВЕСТИ

ВИДЕО Неколку илјади ја наполнија салата “Борис Трајковски” – каква беше атмосферата на вечерашниот собир на СДСМ

CENTAR MKD
Согласно протоколите вечерва салата “Борис Трајковски” во Скопје беше преполна на собирот на СДСМ. На собирот се почитуваа и препораките за заштита од ковид односно...
+ Centar Македонија

Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град

CENTAR MKD
„Слободоумните граѓани на Скопје знаат да одржат лекција, но знаат и кога им се потребни на својот град и држава. Ги знаат и своите одговорности....
+ Македонија Во тренд...

Шилегов: Нема да дозволиме градот да живее во страв, имаме план за заедничко Скопје

CENTAR MKD
-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град  ќе...
Македонија

Заев: Можно е, остварливо е, неопходно е обединување!

CENTAR MKD
„Барам поддршка од сите граѓани за нашата заедничка прогресивна иднина. За Скопје европски град, Скопје кое сплотува и работи за вас. За Северна Македонија европска...
+ Македонија

Заев: Прогресивното граѓанство гласа за прогрес, се обединува и не дозволува да се врати режимот

CENTAR MKD
Прогресивното граѓанство на 31-ви октомври ќе гласа за Прогрес – бидејки тоа е неговата, тоа е нашата лична идеологија – најдоброто за сите, порача вечерва...
+ Centar Македонија

Заев: Обединувањето е можно, остварливо и неопходно за да продолжи развојот на Скопје

CENTAR MKD
Секое време има свои предизвици, тешки се компромисите кои ги правиме на дипломатските маси за напредокот на државата не се лесни ни компромисите што секојдневно...
Centar Македонија

Голем граѓански собир: Обединувањето е клуч за сите успеси, да се обединиме за Петре Шилегов, човекот кој го разбира градот и неговата сложеност

CENTAR MKD
На денешниот големиот собир со граѓаните на Скопје, пред пруситните се обратија советничката на СДСМ и коалицијата во советот на град Скопје атлетичарката Дрита Исљами,...
+ Centar Македонија Во тренд...

Шилегов: Не смееме да заборавиме на милионите потрошени за палми и жални врби и одново да дозволиме експериментирање со Скопје

CENTAR MKD
Не беше одамна кога Скопје беше претворено во град на кичот и невкусот, заборавивме ли на Коцекабана, заборавивме ли на милионите потрошени за палми и...
Македонија

Шилегов: За 4 години изградивме повеќе инфраструктура и суштински проекти отколку за 27 години претходно

CENTAR MKD
Го градевме Скопје со срце, изградивме повеќе инфраструктура и суштински проекти отколку за 27 години претходно, работевме само според приоритетите на граѓаните и вложувавме одговорно...
+ Македонија

(Видео) Заев: Прогресивното граѓанство на 31-ви октомври ќе гласа за Прогрес – бидејки тоа е неговата, тоа е нашата лична идеологија

CENTAR MKD
– Во име на нашата заедничка определба за прогрес, се обраќам до сите граѓани: Барам поддршка за нашата заедничка прогресивна иднина!, рече лидерот на СДСМ...
Centar Македонија

Заев: Воведуваме нов систем со правила, секој граѓанин мора да добие услуга

CENTAR MKD
Малку недостига со непресметливи луѓе, како што е раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ни отиде земјата во провалија, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев на граѓанскиот...
+ Centar Македонија Во тренд...

Заев: Тргнуваме со нов систем, ја менуваме играта, секој грѓанин заслужува одговор

CENTAR MKD
Малку недостига со непресметливи луѓе, како што е раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ни отиде земјата во провалија, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев на граѓанскиот...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Давам насока за game-change, ни треба систем другари!

CENTAR MKD
Малку недостига со непресметливи луѓе, како што е раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ни отиде земјата во провалија, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев на граѓанскиот...
Centar Македонија Во тренд...

Заев: најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE –

CENTAR MKD
– И уште нешто – најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Наше Скопје го заслужува најдоброто и ништо помалку

CENTAR MKD
Можно е, остварливо е, неопходно е обединување, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на обединувачкиот собир на партијата. Тој кажа дека секое време има свои...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев од Охрид: Победуваме со обединување околу политиките што гарантираат напредок и економски раст

CENTAR MKD
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес беше во Охрид каде даде изјава за медиуми, во изјавата тој рече: Се наоѓаме на неколку денови пред вториот...
Македонија

Голем собир на граѓаните на Скопје – Обединувачки за Скопје

CENTAR MKD
Денеска (23.10.2021 – Сабота) во 20.00 часот под мотото „Скопје се обединува и продолжува напред!“ коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ предводена од СДСМ ќе одржи...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Се обединуваме за да продолжи развојот на Ресен, за парите да продолжат да се враќаат кон граѓаните и земјоделците

CENTAR MKD
Изјава за медиуми на претседателот на СДСМ, Зоран Заев “Почитувани граѓани, почитувани медиуми, На речиси една недела од вториот круг, одовде од Ресен, бисерот на...