Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мухамед Зекири и неговата сопруга и ќерка се хоспитализирани

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната прес конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека Мухамед Зекири, неговата сопруга и ќеркичката се хоспитализирани. Тие пред неколку дена беа позитивни на корона тестот.…

“Мицкоски направи кривично дело, да сноси одговорност”

Фејсбук статус на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ: Мицкоски вели човечки е да се згреши. Да, но крајно нечовечки е да се манипулира и да се лиферуваат лажни вести во ек на пандемија. Уште пострашно, блиску до памет е…

Ќе платам – Мицкоски призна дека бил во ресторанот, не бил доволно информиран за…

За разлика од инспекторката Мери Проја Продановска, која соопшти дека нејзини колеги биле спречени да извршат увид во угостителски објект со образложение дека тој е од затворен тип и дека нема гости внатре, Мицкоски објави дека седел внатре…

Битиќи на Алсат: До денар се знае како ќе се потроши заемот од СБ, неодговорно е што ВМРО…

„Светската банка кажува дека повеќе верува на системот, отколку на опозицијата, и тоа е реткост. Ако не сме воспоставиле систем тогаш сме погрешиле, па затоа сега ВМРО ДПМНЕ, која не воспоставила систем, не верува како ќе се распоредат…

Битиќи на Алсат: Однесувањето на ВМРО ДПМНЕ негативно влијае на процесите

„Колку и да сака опозицијата да ја преставува лошо економската ситуација, сепак Светска банка проценува дека ќе ја надминеме кризата. Знам дека однесувањето на кадрите на ВМРО ДПМНЕ во владата негативно влијае врз актуелната ситуација.…

(ВИДЕО) ДПИ: Гости, меѓу кои и лидер на партија, во затворен дел во угостителски објект,…

Државниот пазарен инспекторат најави кривични пријави за угостителски објект на „Боемска улица“, којшто примал гости во затворен дел меѓу кои и лидер на политичка партија. https://www.youtube.com/watch?v=kebQqbxIMoQ&feature=youtu.be…

Виновниците за ситуацијата во која се наоѓаме имаат име и презиме: Христијан Мицкоски!…

Фејсбук статус на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ: Мицкоски го достигна пикот во безобразието, лицемерието, неодговорноста. Лаже дека се грижи за здравјето на граѓаните, лаже кога зборува дека ги почитува мерките. Теретани,…

ЕБР интервенира на Боемска бидејќи се бришеле снимки на кои се гледа Мицкоски

Како што пристигнуваат информации единицата за брзо распоредување пристигнала на Боемска и интервенирала во ресторанот каде беше затекнат Христијан Мицкоски, објави А1он. А1он дознава дека ЕБР интервенира бидејќи се бришеле снимки од…

СКАНДАЛ: Инспектори биле спречени да направат надзор во кафеана, внатре бил Христијан…

Вработени во угостителски објект на Боемската улица во Дебар Маало не им дозволиле на инспекторите од Пазарниот инспекторат да извршат надзор во внатрешниот дел од кафеаната, а по два и пол часа, бил забележан лидер на политичка партија…

Катица Јанева додека била спроведена во Заводот за ревизија направила инцидент

Во 10.30часот, К J. (1965) по Наредба од од Основен Кривичен Суд – Скопје била спроведена во Државен Завод за Ревизија, во Палата Емануел Чучков, каде го нарушила јавниот ред и мир со дрско и непристојно однесување на јавно место.…

Официјално: Ова е предлогот за полициски час низ цела Македонија, а вака ќе биде во…

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче одржа координативен состанок со членовите на Комисијата за заразни болести, претставници на локални…

Предлог на комисијата за заразни болести: Цела Македонија под ограничен полициски час…

На владина седница треба да биде разгледан предлогот за воведување на нов полициски час на локално ниво за претстојниот продолжен викенд. Според информации на "Centar" комисијата за заразни болести предлага целосен карантин за Скопје,…

Скандал ја тресе опозицијата: Полицајци прекршуваат забрани, Чулев и Мицкоски се…

Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување, обелодени Коста Костадинов од СДСМ. https://youtu.be/6b90PymCNTQ - Чулев не е способен да воведе ред ниту во Министерството за…

Граѓаните не треба да аплицираат за домашната платежна картичка, на посебната веб страна…

Граѓаните кои ќе бидат корисници на домашната платежна картичка нема потреба да аплицираат или да се пријават за да ја добијат. Соодветните институции (УЈП, МОН, ФЗО) изготвуваат листа на сите граѓани и вработени со низок доход, листа од…

Официјално: 101 новозаразени, 4 починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-59, Куманово-12, Штип-7, Прилеп-1, Тетово-5, Струга-6, Велес-1, Охрид-1,…

Започна дистрибуцијата на пакети за ранливи групи донирани од Империал Тобако ТКС Скопје

Скопје, 3 јуни 2020 – Црвениот крст на Град Скопје ја продолжува активната поддршка на граѓаните од ранливите групи кои се директно погодени од Ковид-19 пандемијата на територија на главниот град. Во текот на денешниот ден тимовите на Црвен…

Уапсени 7 полицајци во кратовско, правеле журка сред пандемија

Околу петнаесетина граѓани, од кои половина биле полицајци, синоќа биле приведени откако и покрај забраната за групирање, правеле забава, во кратовското село Куклица, велат извори за Centar. Според нашите информации, полицијата реагирала…

Интегрално: Писмо на Раде Шербеџија до Горјан Тозија

Интегрално: Писмо до Горјан Тозија – Медо   Драг мој пријателе. Жал ми е што поминуваш низ сите овие каубојски напади по разно разните социјални мрежи и портали во Македонија и Хрватска, кои баш и не се така социјални и демократски…

Итен состанок на Филипче со Комисијата за заразни болести, претставници на МВР и на…

Министерството за здравство информира дека денеска во 13 часот, министерот за здравство доц. д-р. Венко Филипче ќе одржи состанок со членовите на Комисијата за заразни болести, претставници на локални Центри за јавно здравје и претставници…

Граѓаните овој месец ќе ги добијат платежните картички од третиот пакет економски мерки

Третиот сет економски мерки има за цел со поттикнување на приватната потрошувачка, да им се помогне на граѓаните во овие тешки времиња но и да им се помогне на домашните компании, особено во секторите што беа најпогодени со кризата, истакна…
error: Соддржината е заштитена.