Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarСубвенцииCentarПреспански договорМакедонијаВо тренд...

Снег ќе ја прекрие југозападна Македонија, времето целосно се менува – Метеоцентар со детална прогноза

Утре времето ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на пониските места.
Вдолж Повардарието ќе дува засилен северозападен, а во западните делови засилен западен ветер.

Од четврток ќе настапи стабилизација на времето со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат негативни, а дневните ќе бидат во пораст.

Прогноза за 08.04.2021
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 6°C до 15°C
Сончево со мала до умерена локална облачност, само во раните утрински часови во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Прогноза за 09.04.2021
Минимална температура: -6°C до 2°C
Максимална температура: 9°C до 18°C
Претежно сончево со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 10.04.2021
Минимална температура: -5°C до 4°C
Максимална температура: 12°C до 19°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе