13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Заев соопшти детали за новата владина мерка: По 18.000 денари поврат кон граѓаните

Сите граѓани кои ќе купат и вградат уред на погон на течен гас (ТНГ), метан или друг вид алтернативно гориво во возилата ќе имаат можност да остварат поврат од 50% од трошокот, до 18.000 денари. Ова го напиша вечерва на Фејсбук премиерот Зоран Заев.

Ве повикувам да ја искористите новата мерка, како една од мерките за намалување на аерозагадувањето со аплицирање преку следниот линк. Да ја заштитиме животната средина, да возиме еколошки, напиша тој.

https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10157970251222932

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Градиме нов цевковод во должина од 4 км, го подобруваме водоснабдувањето на Прилеп

M T

Заев се сретна со претседателката на Бугарската социјалистичка партија, Корнелија Нинова

M T

(Видео) Заев: 70 милиони евра за изградба на фотонапонска електрана во Осломеј

M T