Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

MeteoCentar

Снег во Македонија – УХМР со нови најави за времето

Врнежи од дожд, а на повисоките места и снег најавуваат метеоролозите од недела вечер и почетокот на наредната недела. Од УХМР информираат дека од утре ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен северен ветер. За време на викендот ќе биде променливо облачно. Во недела и во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: Облачно време и дожд

До петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, во четврток и со засилен северен ветер. За време на викендот облачноста ќе се зголеми, а во недела ќе има повремени врнежи од дожд. Прогноза за 23.01.2020 Минимална температура: -7°C до 1°C Максимална температура: 6°С до 12°C Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе…
Прочитај повеќе...

Магла и снег: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

Утре времето ќе биде променливо облачно, во западните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег. По одделни котлини ќе има појава на магла. Од понеделник ќе преовладува стабилно време со слаб до умерен северен ветер, а условите за магла ќе се намалуваат. Прогноза за 20.01.2020 Минимална температура: -5°C до…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: Метеоцентар со детална прогноза за празничниот викенд

И утре по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Во недела ќе биде значително облачно, а локално на повисоките места и планините ќе има услови за повремен снег. Од понеделник се очекува стабилно време со слаб до умерен северен ветер. Прогноза за 19.01.2020 Минимална температура: -4°C до 3°C Максимална температура: 3°С до 8°C…
Прочитај повеќе...

Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

Во следните денови ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Утре ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој ќе услови делумно намалување на маглата. Прогноза за 17.01.2020 Минимална температура: -6°C до 1°C Максимална температура: 5°С до 12°C…
Прочитај повеќе...

Студ и магла во Македонија: Meteocentar со детална прогноза за времето

Во следните денови ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Утре ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој ќе услови делумно намалување на маглата. Прогноза за 17.01.2020 Минимална температура: -6°C до 1°C Максимална температура: 5°С до 12°C Предпладе…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: Детална прогноза за следните 4 дена

Во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. До петок на планинините и на повисоките места ќе провладува сончево и релативно топло време. Слаб до умерен северен ветер ќе има во четврток, а поветровито се очекува да биде од…
Прочитај повеќе...

Времето се менува, сонцето се враќа: Детална метеоцентар прогноза за следните 4 дена

Во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. До петок на планинините и на повисоките места ќе провладува сончево и релативно топло време. Слаб до умерен северен ветер ќе има во четврток, а поветровито се очекува да биде од…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: Детална четиридневна прогноза

Во текот на работнава седмица ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините и на повисоките места ќе провладува сончево време. Прогноза за 15.01.2020 Минимална температура: -4°C до 1°C Максимална температура: 6°С до 14°C Претежно сончево, по котлините со појава…
Прочитај повеќе...

Се враќа сонцето: Meteocentar со убави вести за времето

Во текот на работнава седмица ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините и на повисоките места ќе провладува сончево време. Прогноза за 15.01.2020 Минимална температура: -4°C до 1°C Максимална температура: 6°С до 14°C Претежно сончево, по котлините со…
Прочитај повеќе...

Снег низ Македонија: УХМР со нова најава

Денеска ќе има врнежи од дожд, кои ќе преминуваат во снег и во некои пониски места. На повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег. Од утре следува период на стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено претпладне. Утре ќе биде сончево и тивко со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има…
Прочитај повеќе...

УХМР издаде метео предупредување: Снег во делови од Македонија, а потоа голема промена

Поради спуштање на постудена воздушна маса во ноќните часови и утре претпладне врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и на повисоките места особено на југозападот и Пелагонија иако ќе се послаб интензитет. Потоа следува период на стабилно време со услови за појава на утринска магла по котлините. Прогноза за 13.01.2020 Минимална…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: УХМР ги објави прогнозите за викендов

За време на викендот ќе има зголемена облачност и ќе дува умерен северен ветер. Утре на пониските места ќе има повремен локален дожд, а на планините снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса во ноќните часови кон недела и во недела претпладне врнежите на места ќе преминуваат во снег и ќе бидат со послаб интензитет. Потоа ќе се…
Прочитај повеќе...

Се враќаат дождот и снегот, а времето целосно се менува: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

За време на викендот ќе има зголемена облачност и ќе дува умерен северен ветер. Утре на пониските места ќе има повремен локален дожд, а на планините снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса во ноќните часови кон недела и во недела претпладне врнежите на места ќе преминуваат во снег и ќе бидат со послаб интензитет. Потоа ќе се задржи…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: Метеоцентар со детална викенд прогноза

За време на викендот ќе има зголемена облачност со умерен северен ветер. На некои пониски места ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Потоа ќе се задржи стабилно време со услови за појава на магла по одделни котлини. Прогноза за 11.01.2020 Минимална температура: -7°C до 2°C Максимална температура: 5°С до 12°C Променливо…
Прочитај повеќе...

Времето се менува – Meteocentar со нова најава

За време на викендот ќе има зголемена облачност со умерен северен ветер. На некои пониски места ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Потоа ќе се задржи стабилно време со услови за појава на магла по одделни котлини. Прогноза за 11.01.2020 Минимална температура: -7°C до 2°C Максимална температура: 5°С до 12°C Променливо…
Прочитај повеќе...

Времето се менува – УХМР со најава

За време на викендот ќе има зголемена облачност со умерен северен ветер. На некои пониски места ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Потоа ќе се задржи стабилно време со услови за појава на магла по одделни котлини. Прогноза за 11.01.2020 Минимална температура: -7°C до 2°C Максимална температура: 5°С до 12°C Променливо…
Прочитај повеќе...

Студ и магла низ Македонија: Детална прогноза за времето

Утре и во петок ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини. За време на викендот ќе има појава на зголемена облачност, на некои пониски места со повремен слаб дожд, а на планините слаб снег. Прогноза за 10.01.2020 Минимална температура: -9°C до -1°C Максимална температура: 3°С до 12°C Стабилно, на планините сончево и…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево, но студено и повремено со мала до умерена облачност. Утрата ќе се најстудени утре и во четврток, а потоа температурата наутро малку ќе се покачи. Ќе продолжи да дува претежно северен ветер со слаб до повремено умерен интензитет. Утре че биде сончево и студено. Ќе дува слаб до умерен претежно…
Прочитај повеќе...

Времето се менува: УХМР издаде ново метео предупредување

Денес ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец кој наместа ќе достугнува брзина од 70 км. на час. Преку ноќта и утре претпладне, во Повардарието и источните делови ветерот ќе продолжи повремено да засилува. Утре кон крајот на денот брзината на ветерот ќе се намали. Во следните денови времето ќе биде сончево и студено повремено со…
Прочитај повеќе...