20.8 C
Скопје
23. јули 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : куќа

Свет ТОП ВЕСТИ

Куфер со кокаин од 9 милиони евра падна врз куќа во Сардинија, пилотот ја промаши целта

M T
Куфер полн со кокаин случајно заврши на соларниот панел на куќа во Италија. Полицијата го идентификувала пилотот кој се обидел да ја предаде дрогата и...
Свет

Куќата од која избегал Ел Чапо се нуди како награда на лотарија во Мексико

M T
Мексиканската влада како награда на лотарија ја нуди куќата од која наркобосот Хоакин Гузман, познат како „Ел Чапо“, избега во 2014 година, а потоа беше...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Сега е полесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
И годинава сите кои го немаат регулирано станбеното прашање тоа ќе може да го направат со помош на субвенционираните поволности. Министерството за финансии го објави...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Сега е лесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии пред една година изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. Намалените...
Субвенции Бизнис Во тренд...

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...
Мозаик

Поставил надзорна камера пред влезната врата. Она што го снимила во 2 часот наутро ќе ви ја заледи крвта (Видео)

CENTAR MKD
Баш кога ќе помислите дека сте виделе секакви видео снимки, се појавува нешто вакво… Имено, во последно време ширум САД се појавуваат лица облечени како...
Направи Сам

Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно

CENTAR MKD
Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно… Пријатната атмосфера во домот ќе им годи на домашните, но...