22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » куќа
ТЕМАМОЗАИК

ПРЕМНОГУ ПРЕДМЕТИ – Поради овие три работи, вашата куќа изгледа неуредно

M T
Деловните обврски и семејната грижа не оставаат многу простор за домашна нега, особено ако имаме многу работи, а малку простор за складирање во домот. Така...
ТЕМАМОЗАИК

НЕ УБИВАЈТЕ ПАЈАЦИ – Еве како тие можат да бидат многу корисни

M T
Да видите пајак како шета низ вашата куќа, се разбира, не е пријатно, но научниците предупредуваат дека, колку и да е непријатно или страшно, не...
ТЕМАМОЗАИК

Направете ги овие 5 промени во куќата и парите ќе пристигнат на вашиот праг

M T
Совршено време е да започнете со чистење и обнова на вашиот животен простор, а со тоа ќе ги прочистите и умот и духот во исто...
СВЕТ

Четворица киднапирани турски туристи пронајдени во куќа во близина на Сараево

M T
Четворица турски државјани се ослободени откако неколку дена биле врзани во куќа во местото Кованиќи кај Топчиќ Поље. Од МВР на Зеничко-добојскиот кантон за порталот...
МАКЕДОНИЈА

Битолчанец тешко повреден, откако со камион удрил во куќа

M T
На 06.01.2022 во 10.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Љубојно“ во Битола, од А.Ч.(26) од с.Црнобуки, битолско, управувајќи товарно моторно возило „мерцедес“...
+СУБВЕНЦИИТЕМАБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Субвенциите за купување на куќа или стан од 50.000 евра можат да стигнат до 20.000 евра: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Граѓаните годинава ќе можат да аплицираат за субвенција за станбен кредит од државата преку проектот „Купи куќа, купи стан“ на Министерството за финансии. Објавен е...
МАКЕДОНИЈА

Починати маж и жена пронајдени во куќа во Табановце

M T
Утрово се пронајдени маж и жена починати во семејна куќа во селото Табановце во Куманово. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово изврши увид во...
СВЕТ

Во подрумот од куќата чувал тенк, 84-годишен пензионер од Германија оди на суд

M T
Правниците во Германија расправаат за тоа како да се справат со 84-годишен пензионер кој во својот подрум чувал тенк, противвоздушна пушка и торпедо од Втората...
СВЕТТОП ВЕСТИ

Куфер со кокаин од 9 милиони евра падна врз куќа во Сардинија, пилотот ја промаши целта

M T
Куфер полн со кокаин случајно заврши на соларниот панел на куќа во Италија. Полицијата го идентификувала пилотот кој се обидел да ја предаде дрогата и...
СВЕТ

Куќата од која избегал Ел Чапо се нуди како награда на лотарија во Мексико

M T
Мексиканската влада како награда на лотарија ја нуди куќата од која наркобосот Хоакин Гузман, познат како „Ел Чапо“, избега во 2014 година, а потоа беше...
СУБВЕНЦИИТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Сега е полесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
И годинава сите кои го немаат регулирано станбеното прашање тоа ќе може да го направат со помош на субвенционираните поволности. Министерството за финансии го објави...
СУБВЕНЦИИТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Сега е лесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии пред една година изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. Намалените...
СУБВЕНЦИИБИЗНИСИЗБОР

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...
СУБВЕНЦИИТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...
МОЗАИК

Поставил надзорна камера пред влезната врата. Она што го снимила во 2 часот наутро ќе ви ја заледи крвта (Видео)

CENTAR MKD
Баш кога ќе помислите дека сте виделе секакви видео снимки, се појавува нешто вакво… Имено, во последно време ширум САД се појавуваат лица облечени како...
НАПРАВИ САМ

Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно

CENTAR MKD
Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно… Пријатната атмосфера во домот ќе им годи на домашните, но...