Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » стан
CentarСветМозаик

НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: За само 3 години собрала пари за стан – Ова е тајната на девојката од Оукленд

M T
Шери Хауи стана вистински хит на интернет откако сподели едноставен трик со кој за три години ги заштедила парите од кои го купила станот. Таа...
CentarСветМозаик

Оваа жена нуди бесплатен стан под еден услов: „Од 32 испратени мејлови, одговорени се 2“

M T
Динка Јуричиќ од Шаренград објави оглас во кој нуди бесплатен стан на брегот на Дунав и плаќа комуналии на пензионер кој сака да се пресели...
Мозаик

СЕ РАЗБУДИ САМА ВО НЕГОВИОТ СТАН ПОСЛЕ ДЕЈТ: Оставил белешка со порака дека е оженет и станал ТАТКО, нејзиниот број го БЛОКИРАЛ!

M T
Девојката, која сакала да остане анонимна, ја сподели својата приказна за најлошиот состанок на кој била за бринтанските медиуми. 20-годишната девојка се потсетила на состанокот...
CentarСвет

Парламентот ѝ го плаќал станот, поради ова претседателката на норвешкиот парламент поднесе оставка

M T
Претседателката на норвешкиот парламент Ева Кристин Хансен поднесе оставка откако беше откриено дека парламентот ѝ го плаќал станот во Осло иако таа со години има...
+СубвенцииCentarБизнисТОП ВЕСТИ

Субвенциите за купување на куќа или стан од 50.000 евра можат да стигнат до 20.000 евра: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Граѓаните годинава ќе можат да аплицираат за субвенција за станбен кредит од државата преку проектот „Купи куќа, купи стан“ на Министерството за финансии. Објавен е...
СубвенцииCentarБизнисВо тренд...

Сега е полесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
И годинава сите кои го немаат регулирано станбеното прашање тоа ќе може да го направат со помош на субвенционираните поволности. Министерството за финансии го објави...
СубвенцииCentarБизнисВо тренд...

Сега е лесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии пред една година изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. Намалените...
СубвенцииБизнисВо тренд...

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...
СубвенцииCentarБизнисВо тренд...

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...