14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » гевгелија
Македонија

Полициски претрес во куќа во Гевгелија, каде што се растурал и користел хероин

M T
Вчера (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР Струмица, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес на дом и помошни простории кај В.Д. (39)...
Македонија

Постапка против одгледувачи на марихуана од Гевгелија, имале 380 стебла

M T
Гевгелиското основно јавно обвинителство започна постапка против четири лица, едно од селото Негорци и тројца од Гевгелија, поради сомнение дека сториле кривично дело – неовластено...
CentarМакедонија

Трагична сообраќајка ноќеска во Гевгелија: Младо момче загина во тешката несреќа

CENTAR MKD
Синоќа околу еден часот по полноќ во полиција било пријавено дека на патот Стар Дојран – Нов Дојран, излетал автомобил „опел мерива“ со гевгелиска регистрација....