Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : бегство

Свет

Детали за бегството на авганистанскиот претседател: Рекол дека оди на состанок, па побегнал со хеликоптер

M T
Би -би -си денеска разговараше со поранешната авганистанска пратеничка Елеј Ершад, откако талибанците ја презедоа контролата врз земјата. Таа го нарече поранешниот претседател Ашраф Гани...
Македонија

Направил сообраќајна несреќа и избегал, кога го нашла полицијата удрил полицаец и продолжил да бега

M T
Маж се дал во бегство откако направил сообраќајна несреќа на булеварот „Никола Карев“ и го напуштил местото. По добиени сознанија полицијата го пронашла, но тој...
Македонија

Приведен дилер од Скопје кој бил во бегство 17 години

M T
Шеесет и тригодишен скопјанец е приведен за издржување затворска казна од 12 години. Според информациите од МВР, тој бил во бегство 17 години. Полициски службеници...
Свет

Двојно убиство во Германија, убиецот во бегство

M T
Две лица загинаа во пукање во западногерманскиот град Еспелкамп, во сојузната покраина Северна Рајна-Вестфалија, пренесува германски „Билд“. Како што се наведува, полицијата излегла на местото...