19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » централна потерница
Македонија

Приведено лице барано со централна потерница за издржување затворска казна

M T
На 18.04.2022 во 15.500 часот во с.Идризово, скопско, полициски службеници од Одделение за криминалистички работи Гази Баба – Потраги го лишиле од слобода е Х.М.(32)...
Македонија

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

M T
На 02.12.2021 во 15.00 часот на ул.„Браќа Чакреви“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Д.(55) од Скопје. Тој бил баран по централна...
Македонија

Приведен криминалец баран по централна потерница

M T
На 04.11.2021 во 17.00 часот на ул.„23 Октомври” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим – потраги при СВР Скопје, врз основа на судска наредба,...
Македонија

Приведено лице во Крива Паланка по распишана централна потерница

M T
На 08.07.2021 во 20.10 часот на улицата „Св.Јоаким Осоговски“, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода П.Ц.(23) од Крива Паланка, кој се...