25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » уапсен
Македонија

На преминот Долно Блаце уапсен Албанец баран од Интерпол

M T
На граничниот премин Долно Блаце, синоќа, околу 3 часот по полноќ, полициски службеници го лишиле од слобода К. Л. (37) од Република Албанија. Како што...
Свет

20 години бил во бегство поради убиство, а уапсен бидејќи не носел маска во продавница

M T
Полицијата во Варшава уапси маж осуден за убиство, кој дваесет години е во бегство, бидејќи не носел маска во продавница, изјави во вторникот портпаролката на...
Македонија

Уапсен кумановец, во неговото возило биле пронајдени мигранти од Куба

M T
Вчера околу 19.20 часот кај наплатната станица Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово“ го лишиле од слобода Ф.А.(50) од Куманово,...
Свет

Уапсен поранешниот директор за национална безбедност на Црна Гора

M T
Припадници на специјалната полиција во Црна Гора утрово го уапсија поранешниот директор за национална безбедност, Дејан Перуничиќ. На телевизијата „Вијести“ од безбедносни извори ѝ е...
Македонија

Српски државјанин уапсен кај Гевгелија, шверцувал мигранти од Куба

M T
На 19.10.2021 околу 15.45 часот на бензинска пумпа на автопат А1 – Гевгелија, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија го лишиле од слобода Е.Е.(19) од...
Македонија

На граничниот премин Долно Блаце уапсен албански државјанин баран од германскиот Интерпол

M T
32-годишен државјанин на Албанија бил уапсен кога полицијата увидела дека тој е евидентиран за мерката апсење од германскиот Интерпол. Имено, вчера, во 22.20 часот, на...
Свет

Уапсен осомничениот за пукањето во училиштето во Тексас

M T
Американската полиција го уапси осомничениот за пукањето во средното училиште Тимбервју во Арлингтон, Тексас во кое беа повредени четири лица, јавуваат агенциите. Помошник началникот на...
Свет

Поранешниот каталонски лидер уапсен на Сардинија

M T
Водачот на каталонските сепаратисти Карлес Пучдемон беше уапсен од италијанската полиција на Сардинија. Шпанија го обвини Пучдемон за бунт и помагање на референдумот за независност...
Свет

Во хотел во Манчестер, уапсен командант на авганистанските специјални сили

M T
Вооружената полиција го уапси командантот на авганистанските специјални сили во хотел во Манчестер, пренесуваат тамошните медиуми. Според извештаите тој бил таму со семејството во изолација,...
Македонија

Уапсен малолетник од Скопје, нападнал 79-годишна баба и ја ограбил

M T
Полицијата привела малолетник од Скопје кој се сомничи за разбојништво и напад врз постаро лице. Имено вчера полициски службеници од Полициската станица Центар привеле малолетник...
Свет

Уапсен човекот што се закануваше дека ќе активира бомба во зградата на украинската Влада

M T
Уапсен е човекот кој се закануваше дека ќе активира бомба во зградата на украинската Влада. Припадници на специјалните сили пристигнаа пред владината зграда, а не...
Македонија

Уапсен 20-годишник кој украл накит од возилото на негов пријател

M T
Полицијата приведе 20-годишник од Гостивар поради кражба. Според информациите од МВР, тој се товари дека вчера украл накит од возилото на негов пријател. По документирање...
Свет

Кинески шпион уапсен во Германија – работел за фондација блиска до ЦСУ

M T
Германските власти уапсија и обвинија германски државјанин под сомнение дека шпионирал за кинеските тајни служби, соопшти германското обвинителство. Во соопштението се наведува дека обвинетиот, идентификуван...