Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » апсење
Македонија

Уапсен скопјанец баран со потерница, при апсењето пружил отпор и со возило удрил во полицијата

M T
На 12.07.2021 во 14.30 часот во Скопје, на ул.„Љуботенски пат“, од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода – Отсек потраги,...
Centar Македонија

“Паднаа” припадник на АНБ и полициски службеник во униформа – Детали за апсењето

CENTAR MKD
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против две лица И.А. (30) и А.Р. (40) двајцата...
Македонија Во тренд...

Големо апсење на нарко дилери во центарот на Скопје, запленета дрога

CENTAR MKD
Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР...
Македонија

Приведен битолчанец за издржување казна затвор од 3 години

CENTAR MKD
Приведен е 23-годишен битолчанец за издржување казна затвор од три години во Казнено-поправната установа Затвор – Прилеп, за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Приведени девет лица кои се бараа со потерница за издржување затворска казна

CENTAR MKD
Во текот на вчерашниот ден (24.09) полициски службеници од Секторот за внатрешни работи приведоа девет лица што со потерница се барааа за издржување на затворска...
Uncategorized

Уапсена жена осомничена дека испратила рицин во Белата куќа

CENTAR MKD
Жена осомничена дека на американскиот претседател Доналд Трамп му испратила пакет во кој имало рицин е уапсена од федералните власти во неделата, пренесува „Њујорк пост“....
Македонија

Кривична пријава против велешки дилер на хероин

CENTAR MKD
Велешката полиција поднесе кривична пријава против 34-годишен дилер од овој град за кој постои сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет...