16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » хероин
Македонија

Пронајден хероин при претрес во Гостивар, приведено едно лице

M T
На 20.07.2022 во 10.45 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода Х.С.(60) од Гостивар. При претрес во неговиот дом...
Македонија

Приведени две лица во Тетово, кај нив пронајден хероин

M T
На 30.03.2022 во 16.30 часот на крстосница на ул.„Видое Смилевски Бато“ со ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Ш.Ф.(30)...
Македонија

Пронајден хероин во автобус на Табановце – едно лице лишено од слобода

M T
Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 31-годишен жител на скопското село Никиштане, осомничен за кривично дело – Неовластено производство и...
Свет

Отишле на риболов со брод полн со херион – Фатени на половина пат

M T
Американската морнарица пронашла и запленила речиси 400 килограми хероин во Арапското Море. Се проценува дека дрогата вреди околу 4 милиони долари. Бродовите USS Tempest и...
Македонија

Полициски претрес во куќа во Гевгелија, каде што се растурал и користел хероин

M T
Вчера (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР Струмица, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес на дом и помошни простории кај В.Д. (39)...
Македонија

Притвор за дилери од Велес, фатени додека продавале 93 грама хероин

M T
Обвинителството во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица на возраст од 51 и 41 година, поради постоење на основано сомневање за...
Македонија Во тренд...

Во напуштен објект уапсени двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин

CENTAR MKD
Во напуштен објект на тетовската улица Љуботенска вчера напладне полицијата уапсила двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин. Како што информираат од МВР, станува збор...