Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : сообраќај

Македонија Локално

Шилегов: Скопје до 2024 без метеж во сообраќајот

M T
Сообраќајот во Скопје до 2024 ќе доживее целосна трансформација. Мастерпланот кој содржи повеќе крупни сообраќајни решенија на неколку локации, а вчера го презентираше градоначалникот Петре...
Македонија

Родители, внимавајте! Во сообрајќајот, вие сте примерот кој го следат вашите деца

M T
Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот апелира до ротелите да бидат пример за однесувањето на децата во сообраќајот, односно да ги научат најмалите како безбедно...
Македонија Локално

Повеќе улици во Центар утре ќе бидат затворени за сообраќај

M T
Поради подготовки за настанот по повод Денот на независноста, во центарот на Скопје утре, вторник, почнувајќи од 11 часот затворени за сообраќај ќе бидат улица...
Македонија

На Богородица за излез од државата се чека еден час

M T
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради...
Македонија

Гужви на границите – на Богородица и Табановце се чека по еден час

M T
На граничните премини Табановце и Богородица има зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање за влез и излез од државата е од 45 минути...
Македонија

Казнети 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

M T
Полицијата денеска казни 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес, соопшти МВР. Денеска Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на...
Македонија

Утре посебен сообраќаен режим во Скопје поради посета на странска делегација

M T
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утре (23.06.2021-среда), поради официјална посета на странска делегација на Република Северна Македонија, Одделението за безбедност на патниот...
Centar Бизнис

Ќе патувате во Грција со автомобил? Обрнете внимание на следниве казни

CENTAR MKD
Многумина Македонци летуваат во Грција, а како превозно средство го избираат својот автомобил. Но на грчките патишта може да бидете сопрени од сообраќајната полиција, а...
Centar Македонија Во тренд...

157 санкционирани возачи во Илинден

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Илинден изречени...
Centar Македонија Во тренд...

(фото) Отежнато движењето на патот Кавадарци – Прилеп, кај Раец – Стотици автомобили од Скопје се упатуваат кон Прилеп, Битола, Преспа…

CENTAR MKD
Гужви на патиштата кои водат кон југот во Македонија. Стотици автомобили се движат бавно поради реконструкцијата на патот Кавадарци – Прилеп, пред Плетвар, во близина...