Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Сообраќајка
Свет ТОП ВЕСТИ

Страшна сообраќајка во САД: Во верижен судир учествувале 50 возила, најмалку пет загинати

M T
Страшен верижен судар се случил во американската сојузна држава Мисури, во кој учествувале педесетина возила, а најмалку пет лица загинале. Маглата наводно ја отежнала видливоста...
Македонија

Тројца тешко повредени во сообрќајка кај Непроштено

M T
Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случил вчера на регионалниот пат Тетово-с.Јажинце, кај с.Непроштено. Несреќата се случила помеѓу „фолксваген голф“, управуван...
Македонија

Едно лице загина, а едно е повредено при тешка сообраќајка кај скопско

M T
На 15.12.2021 околу 20.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шкода октавија“, со скопски...
Македонија

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T
Вчера во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај село Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“,...
Македонија

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T
На 16.11.2021 околу 06.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистрален пат Штип – Кочани, кај с.Крупиште, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...
Македонија

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

M T
На 11.11.2021 околу 23.00 часот на крстосница на бул.„Илинден“ и ул.„Наум Наумовски Борче“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од...
Македонија

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка со патничко возило

M T
24-годишно лице од скопско Морани било тешко повредено во сообраќајна несреќа меѓу патничко возило и мопед што го управувал повредениот. Според полицијата, вчера попладне во...
Македонија

Тешко повредено лице во сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани – Возилото излетало од коловозот

M T
На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост...
Македонија

Три лица повредени во сообраќајка кај Тетово

M T
На 16.10.2021 во 14.05 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Тетово-Волковија со локален пат за с.Челопек се случила сообраќајна...
Македонија

Разбојник од Скопје украл автомобил, па со него направил сообраќајка

M T
Во попладневните часови на 13 октомври на скопската улица „Пролет“, полицијата уапсила 46-годишен скопјанец со иницијали Б.Д, поради сомнение дека на 11 октомври од булеварот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајка во скопско

M T
На 06.10.2021 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје–Куманово, во атар на с.Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...
Македонија

Со возило излетале од патот – Еден малолетник почина, а еден е тешко повреден во сообраќајка на магистралниот пат Охрид-Кичево

M T
На 03.10.2021 во 03,00 часот кај с.Ботун на магистралниот пат Охрид-Кичево патничко моторно возило „киа соренто“ со охридски регистарски ознаки управувано од 17 годишен малолетник...
Македонија

Тешко повредено 19 годишно девојче, во сообраќајка кај с.Желино

M T
На 16.09.2021 во 08.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, кај с.Желино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило...
Македонија

Сообраќајка на крстосница кај Скопје – Тешко повредени две лица

M T
На 07.09.2021 во 15.10 часот на крстосница од ул.Александар Урадаревски, локален пат за с.Мирковци и локален пат за с.Бразда се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...
Македонија

Тешко повредени две лица во сообраќајка кај с.Орашац

M T
На 04.09.2021 во 18,20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Свети Николе-Куманово атар на с.Орашац, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “лада...
Македонија

Тешко повреден велосипедист при сообраќајка во Струмица

M T
На 01.09.2021 во 11.45 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица, патничко моторно возило „цитроен...
Македонија

Две лица повредени во сообраќајка во Битола

M T
На 01.09.2021 во 13.37 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Апостол Здравевски“ и ул.„Буковска“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу...
Македонија

Мотоциклист загина во сообраќајка кај Струга

M T
На 31.08.2021 во 01.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во с.Делогожда, струшко, Г.С.(61) од с.Делогожда, управувајќи мопед „генерик“ со охридски регистарски ознаки,...
Македонија Локално

Тешко повредени две лица при сообраќајка кај Демир Хисар

M T
На 29.08.2021 во 21.10 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Демир Хисар, кај с.Кадино Село на мостот од Прилепска река, патничко...
Македонија

Повеќе лица тешко повредени во сообраќајка во Струга

M T
Вчера во 08.25 часот било пријавено дека во Струга, на регионалниот пат Р1208 се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со дебарски...