16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » граничен премин
Македонија

На граничниот премин Долно Блаце уапсен албански државјанин баран од германскиот Интерпол

M T
32-годишен државјанин на Албанија бил уапсен кога полицијата увидела дека тој е евидентиран за мерката апсење од германскиот Интерпол. Имено, вчера, во 22.20 часот, на...
Македонија

На ГП Табановце и Богородица се чека околу 45 минути

M T
На граничниот премин Табановце и Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 45 минути од македонска страна, а на останатите гранични премини...
Свет

Отворен нов граничен премин меѓу Црна Гора и Албанија

M T
Црна Гора и Албанија денеска официјално го отворија новиот заеднички граничен премин Затријебачка Цијевна – Грабон. На отворањето присуствуваа премиерите на Црна Гора и Албанија,...
Македонија

Министерот Спасовски на пуштањето во употреба на времениот граничен премин Стрезимир-Рестелица

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со вицепремиерката на Република Косово, Емилија Реџепи и косовскиот министер за внатрешни работи Џелал Свечла денеска го пуштија...