Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » увид
Свет

Итен увид на знаците и ознаките на магистралните патиштата во Бугарија по несреќата

M T
Министерството за регионален развој и јавни работи и Државната агенција за безбедност на патиштата во Бугарија започнаа со итен увид на знаците и коловозните ленти...
Македонија

МЗ: Сите документи се спремни за увид, целосна поддршка за истрагата

M T
Министерството за здравство ја поздравува постапката на Основното јавно обвинителството кое ја води истрагата за избувнувањето на пожарот во мобилниот ковид центар во склоп на...
Македонија

Увидот во избирачкиот список трае до 9 септември

M T
Државната изборна комисија известува дека тече постапката за јавен увид во избирачкиот список и истата ќе траа до 9 септември. Заклучно со вчерашниот ден, 3.340...