Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : приведен

Македонија

Приведен крадец од гостиварско

M T
На 09.11.2021 околу 23.00 часот на ул.„Бањешница“ во Гостивар, полициски службеницина СВР Tетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 57-годишниот А.У....
Македонија

Приведен крадец, украдените предмети ќе бидат вратени на сопственикот

M T
На 27.10.2021 во 19.50 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Е.Р.(25) од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека на...
Македонија

Приведен крадец во Скопје, украденото ќе биде вратено на сопственикот

M T
На 20.10.2021 во 19.30 часот на ул.„Среќко Пужалка“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода М.И.(36) од Скопје, поради постоење...
Македонија

Приведен штипјанец за издржување на затворска казна

M T
На 30.09.2021 во 16.00 часот во близина на скопскиот Градски стадион на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР...
Македонија

Приведен жител на Лојане за криумчарење мигранти

M T
Полицијата приведе 35-годишен жител на Лојане осомничен за криумчарење мигранти. Според информациите на МВР, вчера на автопатот Куманово-Табановце полициски службеници го привеле А.А.(35) од с.Лојане,...
Македонија

Приведен маж од Струмица кој убил куче

M T
Полицијата синоќа го привела Т.Г.(59) од Струмица затоа што со огнено оружје усмртил куче. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок....
Македонија

Приведен тетовец осомничен дека ги пресекол цевките за довод на кислород во тетовската болница

M T
Приведен 42-годцишен жител на тетовското село Желино поради сомнение за инволвираност во оштетувањето на двете бакарни цевки во кругот на тетовската Клиничка болница. Инцидентот беше...
Македонија

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница за издржување на затворска казна

M T
Приведен 27-годишен скопјанец, баран со централна потерница за издржување на затворска казна. „ На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во...