6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » уапсени
Свет

Во Велика Британија уапсени седум војници поради дрога и перење пари

M T
Шест војници и еден ветеран во Велика Британија се уапсени под сомнение за дрога, позајмување пари и перење пари. Министерството соопшти дека шест војници на...
СветТОП ВЕСТИ

Уапсени 14 педофили во Белград, преку социјалните мрежи разменувале експлицитни фотографии од деца

M T
Во продолжение на акцијата „Армагедон“ уапсени се 14 лица осомничени дека сториле кривични дела во кои жртви се деца, пренесуваат српските медиуми. Станува збор за...
Свет

Нереди на Лезбос, петмина уапсени по демонстрациите против новиот мигрантски камп

M T
Грчката полиција приведе најмалку пет лица по насилството за време на демонстрациите против планот за изградба на нов мигрантски камп на Лезбос, соопштија денеска властите....
Свет

Уапсени тројца Албанци кои побегнале од полициска станица на Крит

M T
Грчката полиција уапси тројца Албанци од група од петмина осуденици кои во понеделникот наутро побегнаа од полициска станица во Ханија на Крит. Пронајдените бегалци се...
Свет

Во Индија уапсени 28 лица за групно силување на девојче

M T
Индиската полиција уапси 28 лица под сомнение за групно силување на 15-годишно девојче, пренесува Би-Би-Си. Властите во Индија го истражуваат случајот во кој девојчето било...
Свет

Неколку уапсени по заканите за напад на синагога во Германија

M T
Германската полиција уапси неколку лица ден по заканата за напад врз синагогата во Хаген за време на еврејскиот празник Јом Кипур, пишуваат денеска медиумите. Сѐ...
Македонија

Во Кумановско уапсени Авганистанци кои нападнале и ограбиле Индиец

M T
Во атарот на кумановското село Табановце, полицајци од Регионалниот центар за гранични работи, во соработка со колеги од полициската станица за граничен надзор Сопот, вчера...
Свет

Снимале деца со мобилни и подводни камери, уапсени двајца Германци во Ровињ

M T
Двајца германски државјани беа уапсени од полицијата во Ровињ под сомнение дека извршиле кривично дело експлоатација на деца за порнографија, објави полицијата. Според податоците на...
Македонија

Запленета марихуана вредна околу 150.000 евра, уапсени двајца поранешни вработени во МВР

M T
Полицијата заплени марихуана вредна околу 150.000 евра. Дрогата од Албанија преку Македонија требало да стигне во Грција, а организатор на криминалната група инволвирана во меѓународниот...
Свет

Над 70 загинати и 1.234 уапсени во нередите во Јужна Африка

M T
Бројот на жртви во немирите во Јужноафриканската Република се искачи на 72, додека беа уапсени 1.234 лица, соопшти полицијата. Полицијата и армијата се обидуваат да...