10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » приведени
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Пронајдена дрога во Битола и Прилеп, приведени три лица

M T
На 18.10.2022 на ул.„Партизанска“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода В.И.(47) и Г.Т.(46), двајцата од Битола, затоа...
МАКЕДОНИЈА

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

M T
На 16/17.09.2022 во периодот од 20.00 до 01.00 часот на подрачје на општините Чаир и Бутел, постапувајќи по оперативен план, полициски службеници од Полициските станици...
МАКЕДОНИЈА

Пронајдена дрога во тетовско, приведени три лица

M T
На 05.09.2022 во 22.00 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, кај клучка Групчин, полициски службеници од Полициското одделение Групчин лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца криумчари на мигранти од Гевгелија, поднесена кривична пријава

M T
На 19.07.2022 во 18.20 часот, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода П.М.(20) и З.М.(22), двајцата од Гевгелија, поради сомнение дека со возило...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца разбојници во Скопје

M T
Денеска (29.06.2022) во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Карпош и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода М.С.(18)...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца криумчари на мигранти од Тетово

M T
На 12.06.2022 во 22.30 часот на автопатот граничен премин „Богородица“ – Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица“ ги лишиле од слобода...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца криумчари на мигранти од тетовско

M T
Денеска (08.06.2022) во 04.30 часот полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица, кај место викано„Табла“ кај с.Богородица ги лишиле од...
МАКЕДОНИЈА

Претрес во Прилеп, прoнајдено оружје, приведени две лица

M T
Денеска (05.05.2022), полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола -Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп – Отсек за недозволена трговија ги лишиле од слобода...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 24.04.2022, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода Ш.Љ.(20) и еден малолетник, двајцата од Скопје. Тие биле затекнати при извршување „тешка...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца крадци, расчистени три кривични дела

M T
Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево, по преземени мерки и активности, расчисти три кривични дела извршени на бул.„Јане Сандански“, на подрачјето на ЕВР Аеродром...