30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » приведени
Македонија

Приведени двајца разбојници во Скопје

M T
Денеска (29.06.2022) во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Карпош и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода М.С.(18)...
Македонија

Пронајдена дрога во гостиварско, приведени две лица

M T
На 21.06.2022 околу 21.50 часот во гостиварско Дебреше, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Ф.З.(29) од Гостивар и...
Македонија

Приведени двајца криумчари на мигранти од Тетово

M T
На 12.06.2022 во 22.30 часот на автопатот граничен премин „Богородица“ – Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица“ ги лишиле од слобода...
Македонија

Приведени двајца криумчари на мигранти од тетовско

M T
Денеска (08.06.2022) во 04.30 часот полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица, кај место викано„Табла“ кај с.Богородица ги лишиле од...
Македонија

Претрес во Прилеп, прoнајдено оружје, приведени две лица

M T
Денеска (05.05.2022), полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола -Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп – Отсек за недозволена трговија ги лишиле од слобода...
Македонија

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 24.04.2022, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода Ш.Љ.(20) и еден малолетник, двајцата од Скопје. Тие биле затекнати при извршување „тешка...
Македонија

Приведени двајца крадци, расчистени три кривични дела

M T
Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево, по преземени мерки и активности, расчисти три кривични дела извршени на бул.„Јане Сандански“, на подрачјето на ЕВР Аеродром...
Македонија

Приведени тројца дилери од гостиварско, пронајден кокаин

M T
На 12.04.2022 во 21.15 часот во с.Зубовце, општина Врапчиште, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Гостивар ги лишиле...
Македонија

Приведени две лица во Тетово, кај нив пронајден хероин

M T
На 30.03.2022 во 16.30 часот на крстосница на ул.„Видое Смилевски Бато“ со ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Ш.Ф.(30)...
Македонија

Приведени тројца крадци, расчистени три кривични дела

M T
Денеска (18.03.2022) во 03.00 часот на ул.„Тодор Чангов“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром лишиле од слобода тројца малолетници од Скопје поради сомнение...
Македонија

Приведени 5 лица во Скопје, питачеле со своите малолетни деца

M T
Одделенијата за криминалистички работи во единиците за внатрешни работи при СВР Скопје, во содејство со Јавната установа Меѓуопштински центар за социјална работа – Скопје, во...
Македонија

Приведени крадци во Скопје, украденото пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

M T
На 07.03.2022 во 19.30 часот од страна на Одделението за криминалистички работи Гази Баба и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од...
Македонија

Пронајдена дрога во тетовско, приведени пет лица

M T
На 27.02.2022 во 20.25 часот во с.Непроштено, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Теарце ги лишиле од слобода А.С.(58), А.Б.(26), Ч.М.(21) и двајца малолетници, сите...