14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сообраќајна контрола
CentarМакедонија

Засилени сообраќајни контроли во Тетово: 189 санкционирани возачи

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.10.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Тетово. Притоа, изречени се...