15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » потерница
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T
Денеска (27.09.2022) по претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, лишен е од слобода А.Е.(41)...
МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран со потерница за издржување двегодишна затворска казна

M T
Денеска (15.09.2022) во 13.05 часот во населба Автокоманда во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода К.М.(39) од...
МАКЕДОНИЈА

Приведен бегалец од затвор баран со потерница, вратен во казнено поправната установа

M T
На 05.09.2022 во 00.05 часот на ул.„8-ми Септември” во Битола, полициски службеници од Полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола го лишиле од...
МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер на дрога баран со потерница за издржување казна затвор од 18 месеци

M T
Денеска (29.07.2022) во 10.15 часот на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(47)...
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице по распишана потерница за издржување затворска казна

M T
На 19.04.2022 во 15.00 часот на бул.„Никола Карев“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Б.(24)...
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано со централна потерница за издржување казна затвор од три години

M T
Денеска (14.04.2022) во 11.30 часот на ул.„Александар Турунџев“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги – Чаир при СВР Скопје го лишиле од слобода...
МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран со потерница – осуден на 10 години затвор, пронајден пиштол, куршуми…

M T
На 15.03.2022 во 21.25 часот на ул.„Карпошово востание” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги и Единицата за интервентна полиција го лишиле од слобода...
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

M T
На 09.03.2022 на подрачјето на Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар при Секторот за внатрешни работи...
МАКЕДОНИЈА

Единицата за интервентна полиција приведе крадец баран со потерница за четири дела

M T
На 18.02.2022 во 00.15 часот на ул.„Втора Македонска бригада“, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ш.А.(38) од...
МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран со потерница

M T
На 23.12.2021 на место викано „Ѓумушица“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го привеле А.И.(33) од Прилеп. За него била распишана потерница од...
МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран со потерница, пронајдена и марихуана

M T
На 15.12.2021 во 02.20часот на ул.„Ѓорче Петров“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Ш.(22) од Скопје затоа што за него бил распишан...