22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » КУЈНА » Предлог за ручек

Category : Предлог за ручек

Предлог за ручекКУЈНАНАПРАВИ САМ

Јадење без месо: Ориз со зеленчук на наједноставен начин

M T
Доколку сакате да се одморите од месото, еве еден предлог. Состојки: 300 гр ориз 1 домат половина црвена пиперка половина жолта пиперка 1 кромид 100...
Предлог за ручекТЕМАКУЈНА

Сочни БУРГЕРИ со сланина и сирење – Совршен рецепт КАКО ОД РЕСТОРАН

M T
Ако хамбургерите се вашата омилена храна, а би сакале да ги направите дома, ова е совршен рецепт за двајца! Состојки: 300 грама мелено говедско месо,...
Предлог за ручекКУЈНА

Шпагети со тиквички и босилек: Не ви требаат многу состојки, а ќе направете доволно храна за шест лица

M T
Ќе се задоволите со еден залак. Состојки: 1 чаша маслиново масло Грст лисја од босилек 500 гр шпагети 50 гр путер 2 чешниња лук 500...
Предлог за ручекТЕМАКУЈНА

Месото никогаш не било помеко и посочно, сето тоа благодарение на една необична состојка! -ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОБАЈТЕ ЈА ЧОРБАТА СО ЌОФТЕ И ЈУДЛИ

M T
Домашната супа со тестенини или кнедли се прави со пилешко, говедско или телешко месо. Заменете го ова месо со мелено месо и додадете ќофтиња во...
Предлог за ручекКУЈНАНАПРАВИ САМ

БЕЗ КАПКА МАСЛО: Направете здрав помфрит од рерна

M T
Скоро сите обожаваат помфрит иако не знаат колку всушност е нездрав бидејќи се пржи во длабоко масло. Сепак, постои многу поздрава верзија на овој специјалитет...
Предлог за ручекКУЈНА

Брз, евтин ручек полн со витамини: Компири со зеленчук во рерна

M T
Тајната на одличниот вкус на ова јадење е во добрата комбинација на состојки Компирите со многу други зеленчуци, печени со фина комбинација на зачини можат...
Предлог за ручекКУЈНА

ВИСТИНСКА ГУРМАНСКА РИБЈА ЧОРБА: Лесна за подготовка, а еден трик од врвни готвачи ќе и даде посебен мирис

M T
Рибјата чорба е најдобра кога во неа ќе се стават неколку видови риби. Многумина велат дека подготовката на рибја чорба е вистинска уметност кога станува...
Предлог за ручекКУЈНАИЗБОР

Поховани ќебапи се апсолутен хит: Одвнатре меки и сочни, а однадвор крцкави! Со еден збор, совршено!

M T
Не знаете дали повеќе би сакале да јадете ќебапи или поховано месо? Тогаш зошто да не подготвите поховани ќебапи и да се почестите со најдоброто...
Предлог за ручекКУЈНАИЗБОР

Сите ги нарекуваат различно, но обожаваат да ги јадат подеднакво: Идеален рецепт за пржени лебчиња

M T
Пржените лебчиња се видени на трпезите ширум нашиот регион – а интересно е што постојат десетици начини на кои можете да ги подготвите. Веројатно нема...
Предлог за ручекТЕМАКУЈНА

ПРЖЕНИ ШНИЦЛИ од зелка и мелено месо: Ручек кој ќе ве чини помалку од 500 денари

M T
Пробајте сосема нов начин на подготовка на зелка и мелено месо, така што ќе направите пржени шницли од овие состојки. Неверојатна комбинација на мелено месо...
Предлог за ручекТЕМАКУЈНА

НАЈВКУСНИ ЗАСЕКОГАШ: Полнети шницли во неколку потези

M T
Традиционален ручек со шницли, но брзо подготвен. Вкусниот ручек ќе биде во вашата чинија за околу 15 минути. Состојки: 500 гр мешано мелено месо 1...
Предлог за ручекКУЈНАНАПРАВИ САМ

НЕ МОЖЕМЕ ДА ЗАМИСЛИМЕ ДОМАШНА СУПА БЕЗ кнедли: Ова е совршениот рецепт кој на сите им успева

M T
Не можеме да замислиме вистински семеен ручек без домашна супа. Освен супа со тестенини, треба да знаеме да подготвувате супа со кнедли, како и бела...
Предлог за ручекКУЈНАНАПРАВИ САМ

Шпагети со туна во сос од домати: Вкусен ручек за целото семејство

M T
Ако сакате да јадете тестенини, но постите, не мора да ги избегнувате. Можете да ги направите и во тие денови без месо и јајца, бидејќи...
Предлог за ручек

Рецепт за пилешки крилца со ајвар: Крцкав и зачинет ручек за есенските денови

M T
Сигурно сте пробале пилешки крилца на многу начини, но овие со ајвар се особено вкусни Пилешките крилца се јадење со кое многу луѓе сакаат да...
Предлог за ручекМОЗАИККУЈНА

Пилешко со компири какво што никогаш не сте јаделе: Овие се 2та тајни зачини

M T
Предлог за вкусна вечера со комбинација од пилешко и компири. Зачините за преливот се посебна приказна и му даваат на јадењето неодолив вкус. Рецепт за...
Предлог за ручекТЕМАКУЈНА

Унгарските готвачи ја знаат тајната: Направете совршени ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ со неколку трикови

M T
Полнети пиперки се омилено традиционално јадење подготвено во речиси секој дом. Тие лесно се готват, но има неколку трикови и чекори што треба да ги...