Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : трик

Centar Мозаик

Едноставен трик за чистење дамки: Ова е најлесниот начин да ги отстраните дамките од вашата гардероба

M T
Иако маснотијата понекогаш е тешко да се отстрани, со овие совети чистењето ќе биде брзо и лесно. Иако брзата храна е најомилената вечера, често таа...
Centar Мозаик Кујната од Centar Во тренд...

Погледнете го трикот што ја чисти рерната подобро од сода бикарбона и оцет

M T
Што и да користите вообичаено за чистење на рерната, веруваме дека ќе сакате да го испробате овој метод на чистење, за кој многумина тврдат дека...
Centar Мозаик Здравје Во тренд...

Лесен начин да се ослободите од негативните мисли: Трикот е во изборот на храна

M T
Ако сте еден од оние кои се чувствуваат депресивно овие денови, што не е невообичаен проблем, време е да јадете почесто риба и морска храна,...
Centar Мозаик

Ставете го ОВА во тоалетот и бањата ќе мириса 7 ДЕНА: Потребни ви се неколку состојки што веќе ги имате во куќата

M T
Мора да го испробате овој едноставен трик! Вашата бања ќе мириса добро седум дена ако го следите овој едноставен совет кој мора да го пробате!...