Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » леб
CentarМозаикЗдравје

ОДЛИЧЕН ИЗБОР – Најздравите луѓе во светот ги јадат само овие четири видови леб

M T
Постојат пет таканаречени сини зони во светот, или области каде живеат најдолговечните луѓе. Тоа се италијанска Сардинија, Окинава, Јапонија, грчкиот остров Икарија, полуостровот Никоја во...
CentarМозаикЗдравје

Јадел само леб и шунка 10 години: Она што почнало да му се случува на телото ги оставило лекарите без зборови

M T
Приказната на 19-годишник од Велика Британија покажува дека навистина има причина зошто е важно редовно да се јаде овошје и зеленчук. Имено, тој целосно ослепел...
Кујната од CentarНаправи Сам

Леб од САМО две состојки – Брзо се прави, а нема да ви требаат брашно или квасец

M T
Направете едноставен леб со само две состојки. Не само што нема да потрошите многу пари за да го подготвите, туку ќе видите дека е вкусен...
CentarКујната од CentarНаправи Сам

КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ НАЈДОБРИОТ ДОМАШЕН ЛЕБ: Станете мајстор за месење со 8 едноставни трикови

M T
Тешко е да се најде леб во пекара или продавница што е повкусен од оној што самиот си го замесил. Се чини дека рецептите, големините...
МозаикКујната од CentarНаправи Сам

ЛЕБ КОЈ ТОПИ МАСТИ – Првото јадење што го исфрлате од исхраната кога започнувате диета, но грешите

M T
Обично кога започнуваме диета, лебот е првата храна што ја исфрламе од исхраната. Што ако ви кажеме дека сега можете да уживате во свежо печен...
Предлог за ручекКујната од CentarВо тренд...

Сите ги нарекуваат различно, но обожаваат да ги јадат подеднакво: Идеален рецепт за пржени лебчиња

M T
Пржените лебчиња се видени на трпезите ширум нашиот регион – а интересно е што постојат десетици начини на кои можете да ги подготвите. Веројатно нема...
Кујната од Centar

Најмеките домашни тортиљи: Рецепт од само 3 состојки, 5 пати повкусни од леб!

CENTAR MKD
Се прават многу брзо и лесно, а можете да ги послужите наместо леб или полнети со омилениот фил… Состојки: 1 шолја брашно 1 лажичка сув...