Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кнедли
Предлог за ручекКујната од CentarНаправи Сам

ИДЕЈА ЗА РУЧЕК – Кнедли полнети со мелено месо

M T
Пробајте ја солената верзија на познатиот десерт. Состојки: 1 кг компири 2 јајца 1 лажичка сол 3 лажици брашно 1 кромид 200 гр мелено месо...
Предлог за ручекКујната од CentarНаправи Сам

НЕ МОЖЕМЕ ДА ЗАМИСЛИМЕ ДОМАШНА СУПА БЕЗ кнедли: Ова е совршениот рецепт кој на сите им успева

M T
Не можеме да замислиме вистински семеен ручек без домашна супа. Освен супа со тестенини, треба да знаеме да подготвувате супа со кнедли, како и бела...