Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ориз
Предлог за ручекКујната од CentarНаправи Сам

Јадење без месо: Ориз со зеленчук на наједноставен начин

M T
Доколку сакате да се одморите од месото, еве еден предлог. Состојки: 300 гр ориз 1 домат половина црвена пиперка половина жолта пиперка 1 кромид 100...