Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тајна
Предлог за ручекCentarКујната од Centar

ОРИГИНАЛНА ЛЕСКОВАЧКА МУЧКАЛИЦА: Специјалитет од југот на Србија, а тајната е во посебниот начин на подготовка

M T
Специјалитет од југот на Србија, поточно Лесковачка, мучкалица е омилен во сите краеви на нашата земја. Лесно се подготвува, а ќе имате вистински гурмански ручек...
CentarСветМозаик

НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: За само 3 години собрала пари за стан – Ова е тајната на девојката од Оукленд

M T
Шери Хауи стана вистински хит на интернет откако сподели едноставен трик со кој за три години ги заштедила парите од кои го купила станот. Таа...
CentarКујната од Centar

Гответе тестенини без вода: Погледнете во што е тајната

M T
На прв поглед, готвењето тестенини без вода изгледа невозможно. Американскиот експерт за храна и готвење Харолд Мекги препорачува тестенините да се варат во мала количина...
CentarМозаикХороскоп

Не знаат да изневерат: На овие знаци можете да им го доверите животот

M T
Лојалност, доверба, искреност – трите основни квалитети на цврстото пријателство. Дали некогаш сте се запрашале дали е можно врз основа на хороскопски знак да се...
CentarМозаик

ТАЈНА НА НАЈДОБРИТЕ ДОМАЌИНКИ – Еден трик ќе помогне да не пукаат јајцата за време на варењето

M T
Велигден е празник на кој децата особено се радуваат, а сето тоа поради традицијата на бојадисување и чукање со јајца. Постојат различни техники на вапсање,...
МозаикЗдравје

Можете да спречите надуеност, еве и како: Тајната е во видот на гравот и начинот на подготовка

M T
Има видови на грав кои предизвикуваат повеќе надуеност, но со начинот на кој ја подготвувате храната може да се влијаете на ова непријатно чувство. Мешунките...
Предлог за ручекCentarКујната од Centar

Унгарските готвачи ја знаат тајната: Направете совршени ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ со неколку трикови

M T
Полнети пиперки се омилено традиционално јадење подготвено во речиси секој дом. Тие лесно се готват, но има неколку трикови и чекори што треба да ги...
Предлог за ручекCentarМозаикКујната од Centar

Малкумина знаат како всушност да направат запршка: Тајна што ја знаат само вистинските мајстори

M T
Малкумина знаат дека запршката всушност треба да се готви најмалку 20 минути и кој е вистинскиот сооднос меѓу брашното и маснотиите. Иако денес запршките се...
Свет

Трамп ја тргна тајноста од документите поврзани со Русија и е-поштата на Клинтон

CENTAR MKD
Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека ги декласифицирал сите документи поврзани со федералните истраги за руското мешање во изборите во САД и употребата на...