26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ручек
Предлог за ручекКУЈНА

Ручек за најголемите гурмани: Пилешко со печурки и сланина во сочен сос

M T
Рецепт кој често ќе го користите. Никој не може да одолее на вака подготвеното пилешко. Замислете само пилешки гради со печурки и сланина, во сочен...
Предлог за ручекКУЈНА

Брз, евтин ручек полн со витамини: Компири со зеленчук во рерна

M T
Тајната на одличниот вкус на ова јадење е во добрата комбинација на состојки Компирите со многу други зеленчуци, печени со фина комбинација на зачини можат...
СВЕТ

Кралицата Елизабета го откажа семејниот ручек во пресрет на Божик

M T
Британската Кралица Елизабета Втора го откажала семејниот ручек во пресрет на католичкиот Божик, изјави неименуван извор од Бакингемската палата. Изворот наведува дека одлуката е донесена...
КУЈНАИЗБОР

Гравче тавче за вечерата на Бадник – Еве и рецепт

CENTAR MKD
Бадниково гравче тавче – Рецепт: 750г. грав две главици кромид (црвен) масло (гравот треба обилно да биде залиен) црвена пиперка малку сол Начин на подготовка...
КУЈНА

Неодолив ручек: Пилешко со јогурт

CENTAR MKD
Подгответе сочен ручек – пилешко месо со јогурт е јадењето кое ќе ве освои! Состојки: 1 шолја јогурт 2 лажици маслиново масло 4 чешниња лук,...
КУЈНА

Брз ручек со совршен вкус: Запечен компир со јогурт

CENTAR MKD
Печениот компир од рерна добива посебен вкус благодарение на мешавината од јогурт и зачини. Состојки: 4-5 поголеми компири 2 лажици масло 2 лажици густ јогурт...
КУЈНА

БРЗ РУЧЕК: Спанаќ со сланина

CENTAR MKD
Децата ќе уживаат во крцкавата и вкусна сланина и, воедно, во вкусот на здравиот спанаќ. Состојки: 1 пакување замрзнат спанаќ 1 шолја сечкана сланина 1...