Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рерна
Кујната од CentarНаправи Сам

Толку вкусна и сочна: За ОВАА чоколадна торта не ви треба ни миксер ни рерна

M T
Фантастичен рецепт за сочна чоколадна торта. Подготовката е многу едноставна, секој може да ја направи. Оваа торта е толку сочна што сите ќе ја обожаваат....
Предлог за ручекКујната од CentarНаправи Сам

БЕЗ КАПКА МАСЛО: Направете здрав помфрит од рерна

M T
Скоро сите обожаваат помфрит иако не знаат колку всушност е нездрав бидејќи се пржи во длабоко масло. Сепак, постои многу поздрава верзија на овој специјалитет...
CentarМозаикКујната од Centar

Малкумина знаат дека рерната може да се пече вака, ПЕЧЕЊЕТО НИКОГАШ НЕ Е ПОВКУСНО!

M T
Малкумина домаќинки знаат за ова јадење, но кога ќе го пробате, ќе сфатите дека храната има вкус како да е подготвена во ресторан, а не...
CentarМозаикКујната од CentarВо тренд...

Погледнете го трикот што ја чисти рерната подобро од сода бикарбона и оцет

M T
Што и да користите вообичаено за чистење на рерната, веруваме дека ќе сакате да го испробате овој метод на чистење, за кој многумина тврдат дека...