11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шпагети
Предлог за ручекКујната од Centar

Шпагети со тиквички и босилек: Не ви требаат многу состојки, а ќе направете доволно храна за шест лица

M T
Ќе се задоволите со еден залак. Состојки: 1 чаша маслиново масло Грст лисја од босилек 500 гр шпагети 50 гр путер 2 чешниња лук 500...
Предлог за ручекКујната од CentarНаправи Сам

Шпагети со туна во сос од домати: Вкусен ручек за целото семејство

M T
Ако сакате да јадете тестенини, но постите, не мора да ги избегнувате. Можете да ги направите и во тие денови без месо и јајца, бидејќи...