Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » компири
Предлог за ручекКујната од CentarНаправи Сам

Богато јадење без месо: Направете посна манџа од компири

M T
Иако компирот и месото се првата асоцијација за манџа, ние ви носиме рецепт кој е идеален за деновите на постот, бидејќи се користат шампињони. Храната...
Предлог за ручекКујната од Centar

Брз, евтин ручек полн со витамини: Компири со зеленчук во рерна

M T
Тајната на одличниот вкус на ова јадење е во добрата комбинација на состојки Компирите со многу други зеленчуци, печени со фина комбинација на зачини можат...
Кујната од Centar

Брз и лесен рецепт: СЛАТКА КОМПИР ТОРТА со многу чоколадо

M T
Компирите се една од основните намирници, кои можат да бидат вкусни без разлика како ги подготвувате. Главно се користат за подготовка на различни гурмански јадења,...
CentarМозаик

Ретка појава: Во Турција започна бербата на виолетовиот компир

M T
Во Сивас, Турција, започна екстракција на сини (виолетови) компири, кои се исклучително богати со антиоксиданси и високи нутритивни вредности. Гувернерот на Сивас Салих Ајхан ги...
Предлог за ручекМозаикКујната од Centar

Пилешко со компири какво што никогаш не сте јаделе: Овие се 2та тајни зачини

M T
Предлог за вкусна вечера со комбинација од пилешко и компири. Зачините за преливот се посебна приказна и му даваат на јадењето неодолив вкус. Рецепт за...