19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ајвар

Tag : ајвар

Кујната од Centar

Најбрзиот рецепт за ајвар

CENTAR MKD
Идеален рецепт за презафатените домаќинки кои немаат многу време за подготвување зимница. Состојки: 3 кг црвени пиперки 2 поголеми модри патлиџани бибер во зрна масло...
Кујната од Centar Во тренд...

СОЛЕНА ТОРТА СО АЈВАР: Традиционално предјадење кое морате да го пробате!

CENTAR MKD
Одлична увертира пред главното јадење или солен прилог. Традиционалниот специјалитет од пиперки, ајварот, може да биде уште повкусен кога ќе се подготви совршено ладно предјадење...