Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » месо
Предлог за ручекКујната од CentarНаправи Сам

Јадење без месо: Ориз со зеленчук на наједноставен начин

M T
Доколку сакате да се одморите од месото, еве еден предлог. Состојки: 300 гр ориз 1 домат половина црвена пиперка половина жолта пиперка 1 кромид 100...
CentarМозаикЗдравје

Може да се пече на скара, но НЕ Е МЕСО: Еве што е пожелно да се јаде за време на горештините, а што треба строго да се избегнува

M T
Еден од начините да ги намалиме штетните ефекти на високите летни температури врз нашето здравје и расположение е правилната исхрана. Сепак, проблемот е што на...
CentarМозаикКујната од Centar

Најголемите грешки што ги правите при печењето на скара: „Поради нив и доброто месо излегува лошо“

M T
Со доаѓањето на сончевите и топли денови, започнува времето на печење на скара и уживање во свеж воздух, но дали знаевте дека секогаш кога ќе...
Предлог за ручекCentarКујната од Centar

Месото никогаш не било помеко и посочно, сето тоа благодарение на една необична состојка! -ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОБАЈТЕ ЈА ЧОРБАТА СО ЌОФТЕ И ЈУДЛИ

M T
Домашната супа со тестенини или кнедли се прави со пилешко, говедско или телешко месо. Заменете го ова месо со мелено месо и додадете ќофтиња во...
Свет

Стотици луѓе отруени во Словенија – Сите купуваа месо во иста месарница

M T
Стотици луѓе во Словенија биле отруени од стек тартар купен пред Божиќ, а постои сомневање за салмонела, објавија во средата словенечките медиуми. Сите купиле готов,...
Кујната од Centar

Чили од месо: Мексиканско јадење кое ќе го обожава целото семејство!

CENTAR MKD
Пикантно, вкусно јадење кое ќе ве освои! Состојки: 2 црвени пиперки 2 жолти пиперки 2 зелени пиперки 2 средни праза 500 мл доматен сос 2...