5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ресторан
Предлог за ручекCentarКујната од Centar

Сочни БУРГЕРИ со сланина и сирење – Совршен рецепт КАКО ОД РЕСТОРАН

M T
Ако хамбургерите се вашата омилена храна, а би сакале да ги направите дома, ова е совршен рецепт за двајца! Состојки: 300 грама мелено говедско месо,...
CentarМозаик

Гостите збунети: Ресторанот добил голем број закани поради поврзаноста на името на специјалитетот со Путин

M T
Ресторанот во Париз бил принуден да понуди објаснување откако клиентите погрешно разбрале дека нивното име, а во исто време и името на главниот специјалитет е...
КоронавирусСвет

Во Црна Гора зголемен бројот на заразени со Ковид-19, можно затворање на рестораните

M T
Поради зголемениот број на заразени лица од коронавирус, Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје на Црна Гора ќе и предложат на Владата поостри...
Свет

Експлозија на гас уништи цел ресторан во Кина, има загинати и повредени

M T
Најмалку тројца луѓе загинаа, а повеќе од 30 се повредени во експлозија на гас во ресторан во градот Шенџијанг во североисточна Кина, објавија денеска државните...
КоронавирусСвет

Влез во ресторан во Швајцарија само со ковид – потврда

M T
Швајцарија воведе нова мерка – за влез во барови, ресторани и фитнес центри, граѓаните ќе мора да покажат ковид – потврда, со цел да се...
+CentarМозаикКујната од Centar

Тајни на бонтонот: Еве како да му оставите порака на келнерот со помош на вилушка и нож

M T
Јадењето дома може да биде неформално и без премногу правила, но во ресторан треба да се придржувате до правилната етика. Тоа вклучува конзумирање храна без...
CentarСветМозаик

Ресторан со погрешни нарачки – нарачувате едно, добивате друго

M T
Веројатно сте запознаени со ситуацијата во ресторан кога нарачувате едно, а добивате нешто сосема друго. Иако е прилично фрустрирачки, еден ресторан го нуди токму тоа....