11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студентски оброк
Македонија

МОН: Со средствата од субвенционираниот студентски оброк ќе може да се купува храна кај било кој трговец

M T
Со износот од 2.400 денари којшто Министерството за образование и наука од октомври ќе го уплаќа на студентите за субвенциониран оброк ќе може да се...