15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : СДСМ

Македонија

СДСМ: Ниту една лага од белиот дворец не може да го покрие фактот дека ВМРО-ДПМНЕ е на браникот на криминалот

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ: Ниту една лага од белиот дворец не може да го покрие фактот дека ВМРО-ДПМНЕ е...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ и БЕСА ќе коалицираат и на претстојните локални избори

M T
СДСМ и БЕСА ќе коалицираат и на претстојните локални избори што ќе се одржат во октомври, најави лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев. „Коалицијата...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ објави уште петмина кандидати за градоначалници

M T
СДСМ објави уште пет имиња на кандидати за градоначалнци за претстојните локални избори што ќе се одржат во октомври. Партијата ги утврди кандидатите за општините...
Македонија

Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап

M T
Вечерва, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски присуствуваше на изборна конференција на ОО СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново раководство....
Македонија

СДСМ: Мицкоски по секоја цена брани осудени насилници и организатори за упадот на 27 април

M T
Нервозната одбрана на ВМРО-ДПМНЕ на лицата што денеска беа осудени како организатори на упадот од крвавиот четврток само потврдува дека во оваа партија нема никаква...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Анкета на Рејтинг: Сигурна победа на СДСМ во Крива Паланка, 69% задоволни од работата на Николовски

M T
Последното истражување на јавно мислење спроведено од страна на агенција за испитување на јавно мислење „Рејтинг“, покажува дека кандидатот на СДСМ во Крива Паланка ќе...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Криминалот и корупцијата се заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ

M T
Криминалот и корупцијата се заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ, Владата предводена од СДСМ се спротивставува на корупцијата и постапува по наодите на меѓународните и домашни извештаи,...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат, јавниот долг се намалува, растат платите

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ постојано презема ефикасни политики кои обезбедуваат македонската економија да биде стабилна, развојна и динамична, да креира услови за...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со СДСМ платите растат многу побрзо, ВМРО-ДПМНЕ знае само да се расфрла со празни ветувања

M T
Реакција на СДСМ на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: За разлика од ВМРО-ДПМНЕ која само ги манипулира граѓаните со празни ветувања, СДСМ со своите конкретни и ефикасни...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Анкетите потврдуваат дека СДСМ е убедлив фаворит кој го има најдоброто, нереформираното ВМРО-ДПМНЕ нема доверба од граѓаните

M T
Соопштение на СДСМ: Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Богданка Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

M T
Прес-конференција на Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: Анкетата на Брима докажува дека граѓаните ги препознаваат исправните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев....
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Растот на просечната плата од 8,8 отсто е потврда за успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

M T
Соопштение на СДСМ: Официјалните податоци од надлежни институции ја потврдуваат успешноста на мерките и политиките на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Последните...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: СДСМ и претседателот Зоран Заев со најголема доверба од граѓаните покажа анкетата на „Брима“, продолжуваме да работиме посветено и одговорно за државата

M T
Соопштение на СДСМ: Одговорните, државотворни политики на СДСМ се препознаени од граѓаните и тоа е потврдено со бројни испитувања на јавното мислење од релевантни агенции....
Македонија

СДСМ: Трибината во Битола ќе се одржи во петок, СДСМ останува заедно со граѓаните, ја креираме најдобрата понуда за секоја општина

M T
Соопштение на СДСМ: Вечерашната трибина,, Најдоброто за нашата општина” која вечерва требаше да се одржи во Битола се одложи поради временски неприлики и интензивни врнежи...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Продолжуваме силно на терен меѓу граѓаните, СДСМ го носи најдоброто за секоја општина

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ, како водечка партија во државата, постојано е со граѓаните, заедно креира храбри мерки и политики што водат кон напредок. Започнува нова...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е партија заглавена во режимско криминалната матрица

M T
Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски е човек кој нема капацитет да понуди нови политики, ниту пак некаков нов концепт. Тој е опкружен со лица од...
Македонија Во тренд...

СДСМ е фаворит на претстојните избори, го има најдоброто за секоја општина, ВМРО-ДПМНЕ е сама и изолирана во своите деструкции, велат од владејачката партија

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Миле Лефков од ВМРО ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ нема кандидати за претстојните локални избори, никој не сака да соработува со лузери,...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Зголемената економска динамика во Технолошко индустриските зони е е силна потврда дека економијата е стабилна и се движи во добар правец

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ континуирано реализира успешни економски политики кои придонесуваат економијата да се развива со засилено темпо, а последиците од коронакризата...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува синоним за нечесен, лицемерен однос кон земјоделците, може само да учи што значи вистинска грижа за земјоделството

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ останува синоним за нечесен, лицемерен однос кон земјоделците, може само да учи што значи...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ вечерва на седница на Извршниот комитет се очекува да ги потврди првите кандидати за градоначалници

M T
Првите дваесеттина кандидати за градоначалници се очекува да бидат потврдени на денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ. Засега е извесно дека за градоначалник на...