Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : прес конференција

Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Боганка Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ не се менува, тоа е партија заглавена во режимската и насилничка матрица

M T
Прес-конференција, Боганка Кузеска, портпаролка на СДСМ Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ не се менува. Останува иста, заробена во режимска и насилничка матрица и тоа го покажува на дело....
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

CENTAR MKD
Прес-конференцијата на која ќе бидат објавени новите рестриктивни мерки ќе ја одржи претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за здравство Венко Филипче, заменик-министерот...
Centar Македонија

Филипче: Барам поголема ажурност од Министерството за внатрешни работи – дел од граѓаните не ги почитуваат мерките и самоизолацијата

CENTAR MKD
Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за состојбата со коронавирусот во Република Северна Македонија. „Во последните 24 часа направени се...
Коронавирус Centar Македонија

Венко Филипче закажа прес конференција во 13 часот

CENTAR MKD
Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, денескa, петок (29.05.2020 година), во 13:00 часот, ќе одржи прес-конференција. Неофицијално бројот на новозаразени се искачи на 58...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Филипче ништо не го запира – денешната прес конференција ќе ја оддржи од својот дом,а истата ќе ја пренесуваме во живо преку CENTAR

CENTAR MKD
Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, вечерва (четврток, 16.04.2020 година), во 20:15 часот, ќе одржи прес-конференција, преку онлајн-видео комуникација. Прес конференцијата ја емитуваме во...
Centar Македонија

Вонредна прес конференција на Филипче – Проследете ја во живо преку Centar

CENTAR MKD
Mинистерот за здравство, Венко Филипчево 19:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија. Претходно беше информирано дека бројката на...
Македонија

Претседателот најави прес конференција во 12 часот

CENTAR MKD
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска- 13 март 2020 година, петок, во 12:00 часот ќе одржи прес-конференција во Кабинетот на Претседателот, Вила Водно,...
Коронавирус Македонија

Во живо: Венко Филипче на вонредна прес конференција се обраќа на нацијата

CENTAR MKD
Министерот за здравство Венко Филипче на вонредна прес конференција поврзана со актуелната состојба со Коронавирусот. ....