Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : просечна плата

Македонија Бизнис

Просечната плата во јуни 28.744 денари

M T
Просечната месечна исплатена нето плата по вработен во јуни годинава изнесува 28.744 денари, а просечната бруто палта 42.950 денари. Според податоците на Државниот завод за...
Бизнис ТОП ВЕСТИ

Даниела Колева: Раст на просечната плата од 8,8 отсто, македонската економија е стабилна и развојна

M T
Прес-конференција на Даниела Колева, пратеничка на СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат реални резултати потврдени со официјални економски...
Македонија Бизнис

Просечната плата за април изнесува 28.438 денари

M T
Просечната месечна нето-плата по вработен исплатена во април годинава изнесува 28.438 денари (462 евра), објави Државниот завод за статистика (ДЗС). Според податоците на ДЗС, во...
Македонија

СДСМ: Просечната плата во јули е зголемена за 8,5 отсто

CENTAR MKD
Просечната плата во јули е зголемена за 8,5 отсто, велат од СДСМ преку соопштение, повикувајќи се на податоците на Државниот завод за статистика. Од владејачката...
Centar Бизнис

Одлична вест за време на корона: Просечната плата скокна за цели 8,5 проценти

CENTAR MKD
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јули година изнесува 27.231 денар, објави Државниот завод за статистика (ДЗС), и таа е за 8,5 отсто поголема...
Centar Бизнис Во тренд...

Заев за CENTAR открива: Просечната плата ќе скокне на 34.000 денари, а минималецот на 20.000 денари!

CENTAR MKD
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во денешното интервју за Centar.mk соопшти дека до крајот на новиот мандат доколку победи СДСМ, просечната плата ќе скокне на...