Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » полициски час

Tag : полициски час

Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

CENTAR MKD
Прес-конференцијата на која ќе бидат објавени новите рестриктивни мерки ќе ја одржи претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за здравство Венко Филипче, заменик-министерот...
Centar Македонија Во тренд...

Мицкоски во екот на пандемијата прво организираше протести, сега бара полициски час

CENTAR MKD
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во Дневникот на Сител рече дека е за воведување полициски час како мерка за спречување на ширењето на коронавирусот....
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Д-р Трајковски: Вирусот е насекаде – потребен е итен „локдаун“

CENTAR MKD
Професорот по теоретска механика на битолскиот универзитет „Свети Климент Охридски“ Дејан Трајковски ги повикува здравствените власти веднаш да спроведат целосно затворање, за да се намали...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Полициски час од 17 или од 18 часот е една од опциите

CENTAR MKD
Мерките за лична заштита почнаа да даваат резултати, но не е исклучено да бидат донесени други рестриктивни мерки, за што ќе заседава Советот за безбедност,...
Коронавирус Centar Во тренд...

Швајцарија, Франција, Турција, Грција, нема држава која не страда од вирусот

CENTAR MKD
Статистиката за Ковид-19 во последните 24 часа е загрижувачка низ целиот свет. Речиси не постои држава во која секојдневно не се зголемуваат бројките на починати...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Светот тешко се справува со вирусот, државите со поразителни бројки

CENTAR MKD
Пред една година беше регистриран првиот случај на заболен од коронавирусот. Станува збор за 55-годишен маж од провинција Хубеи во Кина. Оттогаш, бројот на заразени...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Вирусот ги запали регионот и Европа, на сила нови рестриктивни мерки

CENTAR MKD
Корона вирусот беснее низ цела Европа и низ светот полнејќи ги црните статистики на сите држави, како со нови заразени пациенти, така и со починати....
Коронавирус Centar Македонија

Микробиологот Никола Пановски препорачува воведување на полициски час

CENTAR MKD
Микробиологот Никола Пановски препорачува воведување на полициски час како мерка во борбата против вирусот. Во изјава за „Канал 5“ вели дека вчерашните бројки ќе бидат...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

КАЗНИ И ДО 500 ЕВРА: Од утре стартуваат нови рестриктивни мерки во Македонија – Ако не вродат со плод, следува полициски час

CENTAR MKD
Собранието вечерва со 53 гласови за, 26 воздржани и ниту еден глас против ги изгласа измените во Законот за заштита на населението од заразни болести,...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Дали ќе има полициски час? – Смртноста е голема поради други болести и зашто доцна се оди во болница, вели Филипче

CENTAR MKD
Полициски час не е решение во овој момент. Доволно е да се почитуваат мерките што се веќе познати. Граѓаните да излегуваат надвор само ако имаат...
Коронавирус Centar Свет

Шпанија воведе вонредна состојба, а се враќа и полицискиот час

CENTAR MKD
Шпанската влада прогласи вонредна состојба во земјата денес поради вирусот и воведе полициски час од 23 до 6 часот наутро. Со цел да се запре...
Коронавирус Centar Свет

Галопира коронавирусот во Хрватска: Во понеделник ќе се носат нови мерки, но дали на оваа држава и се заканува целосно затворање или полициски час?

CENTAR MKD
Хрватска ќе воведе нови мерки од понеделник и тие ќе одат во насока на намалување на бројот на луѓе на јавни собири. “Сигурен сум дека...
Коронавирус Свет

Во Брисел продолжен полицискиот час, маските ќе бидат задолжителни насекаде

CENTAR MKD
Во Брисел, од понеделник, 26 октомври, маските повторно ќе бидат задолжителни насекаде и во секое време, а полицискиот час ќе биде продолжен и на граѓаните...
Коронавирус Centar Свет

Белгија: “Ни се заканува цунами од нови случаи на коронавирус”

CENTAR MKD
Во Белгија, баровите и рестораните од денес се затворени еден месец, а ноќниот полициски час стапува на сила од вечерва. Здравствените власти предупредуваат на можно...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Филипче ги соопшти предложените мерки: Ова е последниот чекор, пред воведување полициски час!

CENTAR MKD
Министерот за здравство Венко Филипче најави дека Комисијата за заразни болести откако ја разгледала епидемиолошката состојба во земјава, до владата решила да достави втор пакет...
Коронавирус Centar Свет

Полициски час во неколку црногорски градови

CENTAR MKD
Здравствените власти во Црна Гора одлучија да воведат ограничувачки мерки во пет града во црвената зона според бројот на лица заразени со коронавирус, а одлуката...
Коронавирус Centar Свет

Од вечерва 20 милиони Французи “заклучени” – казни и над 3.000 евра за непочитување на полицискиот час и мерките

CENTAR MKD
За околу 20 милиони Французи, полицискиот час важи како владина мерка против епидемијата на коронавирус од вечерва од 21 до 6 часот наутро. На лице...
Коронавирус Centar Македонија

Филипче: Утре Комисијата за заразни болести ќе дискутира дали се потребни дополнителни рестрикции

CENTAR MKD
Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во Дневникот на телевизија Сител истакна дека сите земји во Европа, па и ние го...