16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Владимир Путин
Свет

Путин: Помина времето кога САД и Русија одлучуваа за сè

CENTAR MKD
Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека времето кога САД и Русија одлучувале за сè е минато. Тој изрази подготвеност да разговара и со други земји...
Свет

Навални: Герхард Шредер е платен од Путин

CENTAR MKD
Рускиот опозиционер Алексеј Навални остро го нападна поранешниот германски канцелар Герхард Шредер, тврдејќи дека е платен од претседателот на Русија. „Шредер е платен од Путин....
Свет

Путин го слави својот 68. роденден: Верувам во можностa да ја променам судбината

CENTAR MKD
Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека верува во судбина, но и дека е убеден дека секоја личност има моќ да ја промени својата судбина. „Верувам...
Свет Во тренд...

Навални излезе од болница

CENTAR MKD
Рускиот опозиционер Алексеј Навални вчера излезе од болницата „Шарите“ во Берлин. „Алексеј Навални вчера е отпуштен од интензивна нега. Навални се лекуваше 32 дена, од...