Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » во живо
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

CENTAR MKD
Прес-конференцијата на која ќе бидат објавени новите рестриктивни мерки ќе ја одржи претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за здравство Венко Филипче, заменик-министерот...
Centar Свет

Трамп се огласи по првите резултати

CENTAR MKD
Работите одат одлично, рече Трамп на својот профил на Твитер по првите неофицијални резултати од Индијана и Кентаки. Според Си-Ен-Ен, во првите области во Индијана...
Свет ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО): Илјадници се на улиците против Александар Вучиќ – Масовни демонстрации во Србија

CENTAR MKD
По вчерашните нереди во Белград, попладнево почна втор протест на коj собраните граѓани го искажуваат незадоволството oд владеењето на претседателот Александар Вучиќ. Како што пренесуваат...
Коронавирус Centar Македонија

Венко Филипче закажа прес конференција во 13 часот

CENTAR MKD
Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, денескa, петок (29.05.2020 година), во 13:00 часот, ќе одржи прес-конференција. Неофицијално бројот на новозаразени се искачи на 58...
Коронавирус Centar Македонија

Најавена вонредна прес конференција на Венко Филипче – Центар.мк ќе се вклучи во живо

CENTAR MKD
Mинистерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (четврток, 19.03.2020 година), во 18:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија....
Centar Македонија

Вонредна прес конференција на Филипче – Проследете ја во живо преку Centar

CENTAR MKD
Mинистерот за здравство, Венко Филипчево 19:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија. Претходно беше информирано дека бројката на...
Коронавирус Македонија

(ВИДЕО) Закажана вонредна прес конференција на д-р Венко Филипче – следета ја во живо на Centar

CENTAR MKD
Mинистерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (вторник, 17.03.2020 година), во 19:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија....
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Вонредна прес конференција на Венко Филипче вечерва – Centar.mk ќе се вклучи во живо

CENTAR MKD
Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (сабота, 14.03.2020 година), во 19:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија....