30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » соработка
Македонија

Тренчевска: Соработката со граѓанските и меѓународните организации е клучна во создавањето на хуманитарен одговор во кризните состојби

M T
Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска учествуваше на настан на кој беше презентирана компаративната анализа – „Предизвиците на КОВИД-19 во одговор на...
Бизнис Свет

Османи – Сузуки: Потенцијал за зајакнување на економската и бизнис соработка

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, за време на посетата на Јапонија, се сретна со државниот министер за надворешни работи, Сузуки Такако. Во фокусот на...
Свет

Европската вселенска агенција ја прекина соработката со Русија

M T
По одлуката да се прекине заедничката мисија на Марс, Европската вселенска агенција објави дека ја прекинала соработката со Русија за три мисии на Месечината поради...
Македонија Спорт

Потпишан меморандум за соработка со Бугарија во областа на спортот и младите

M T
На одржаната средба во Софија, Република Бугарија, потпишан е меморандум за соработка меѓу Агенција за млади и спорт на РСМ и Министерство за млади и...
Македонија Во тренд...

Меморандум за промоција и инвестициска соработка на претпријатијата од Северна Македонија и Бугарија

M T
Министерот за економија Крешник Бектеши и министерот за иновации и раст на Република Бугарија, Даниел Лорер денеска во Софија во рамки на заедничката седница на...
Македонија

Османи – Ал Нахјан: Очекуваме поинтензивна и динамична соработка меѓу земјите

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес оствари телефонски разговор со министерот за надворешни работи и меѓународна соработка на Обединетите Арапски Емирати, Неговото Височество Шеик...
Бизнис

НЛБ Банка во соработка со Генерали Инвестментс воведува нов производ – продажба на удели од инвестициски фондови

M T
НЛБ Банка Скопје, во соработка со друштвото за управување со инвестициски фондови Генерали Инвестментс АД Скопје, го проширува своето портфолио на небанкарски финансиски производи и...
Македонија

Османи во Анталија на состанок со шефовите на дипломатиите на земјите членки на ПСЈИЕ

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска ќе престојува во Анталија за да учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на...