Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Стево Пендаровски

Tag : Стево Пендаровски

Centar Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со претседателот Пендаровски

CENTAR MKD
Пендаровски го загуби кредибилитетот за организирање на лидерски средби, по низа скандали во неговото работење, вклучувајќи ги сведочењето на реисот и доделувањето на мандатот на...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Пендаровски: Вонредна состојба не врши работа, ако е потребно ќе ја ангажираме Армијата!

CENTAR MKD
Претседателот Стево Пендаровски, запрашан зошто повторно не се прогласи вонредна состојба, објасни зошто во моментот не е потребно такво нешто, односно зошто според него вонредна...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(Видео) Пендаровски: Бигорскиот манастир надживеал империи и држави, денеска го започнува своето второ илјадалетие

CENTAR MKD
Денешниов свечен ден е прекраток, за да ги опише, барем, главните настани од илјадагодишната историја на манастирот „Свети Јован Бигорски“, рече македонскиот претседател Стево Пендаровски...
Македонија Во тренд...

Одликување на Бигорскиoт манастир „Свети Јован Крстител“ со Орден за заслуги за Република Северна Македонија

CENTAR MKD
Претседателот Стево Пендаровски денеска го одликува Бигорскиoт манастир „Свети Јован Крстител“ со Орден за заслуги за Република Северна Македонија, за зачувувањето и за продолжувањето на...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Пендаровски со порака за 11 Октомври: Чувањето на слободата е важно еднакво колку и самиот чин на ослободување

CENTAR MKD
Претседателот Стево Пендаровски, упати порака по повод 11 Октомври – Денот на народното востание. „ Карактерот на еден народ се цени според неговото однесување во...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Пендаровски: Безбедносната состојба е стабилна

CENTAR MKD
Состојбата во земјата и регионот е стабилна, оцени претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на 8-та седница на Советот за безбедност. На седницата, покрај постојаните членови...
Македонија Во тренд...

Пендаровски попладнево ќе се обрати на 75. Генерално sобрание на ОН

CENTAR MKD
Претседателот Стево Пендаровски денеска преку видеопорака ќе се обрати на Генералната дебата во рамки на 75. Генерално sобрание на Обединетите nации. Поради пандемијата од Ковид-19,...
Centar Македонија

Претседателот Стево Пендаровски го свика Советот за безбедност

CENTAR MKD
Утре, 23 септември 2020 година, среда, со почеток во 12:00 часот во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ ќе се одржи седница на Советот за безбедност...
Македонија

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Европската Унија, Дејвид Гер

CENTAR MKD
Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Европската Унија во Република Северна Македонија, Дејвид Гер. Во продолжение ги проследуваме интегралните...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Пендаровски: Нема да ја продолжам вонредната состојба, лидерите да седнат и да се договорат (видео)

CENTAR MKD
Интегрално го пренесуваме обраќањето на Претседателот Стево Пендаровски до нацијата: На 30 мај оваа година донесов Одлука за прогласување на нова вонредна состојба во траење...
Македонија

Претседателот најави прес конференција во 12 часот

CENTAR MKD
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска- 13 март 2020 година, петок, во 12:00 часот ќе одржи прес-конференција во Кабинетот на Претседателот, Вила Водно,...