Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Жарко Караџовски

Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

CENTAR MKD
Прес-конференцијата на која ќе бидат објавени новите рестриктивни мерки ќе ја одржи претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за здравство Венко Филипче, заменик-министерот...
Коронавирус Centar Македонија

Караџовски: Населението ме разочара, се наоѓаме во критична фаза од која нема назад

CENTAR MKD
Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилогот и претседател на Комисијата за заразни...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Филипче: Правиме план за зголемување на здравствени капацитети во интерните одделенија низ земјата

CENTAR MKD
Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и претседателот на Комисијата за заразни болести д-р Жарко Караџовски, денеска одржаа работни состаноци со директорите од Универзитетските...