Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

Прес-конференцијата на која ќе бидат објавени новите рестриктивни мерки ќе ја одржи претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за здравство Венко Филипче, заменик-министерот за здравство Илир Хасани и претседателот на Комисијата за заразни болести, прим. д-р Жарко Караџовски.

Според неофицијалните информации утринава поради зголемениот број на случаи на коронавирус во Македонија и преполните болнички капацитети, кризниот штаб препорачал затворање на угостителските мерки од утре и заострување на полицискиот час, по што се оддржа владина седница на која беа усвоени овие мерки.

Можеби ќе ве интересира

Холанѓаните “обучуваат” пчели да ја “насетат” короната

CENTAR MKD

Нов сој на коронавирусот стигна до Европа: Што се знае за него?

CENTAR MKD

Вакцинацијата против грип помага и против корона – Постојат неколку објаснувања

CENTAR MKD