Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » гас
Свет

Холандија го зголемува производството на гас, граѓаните стравуваат од земјотреси

M T
Компаниите во Холандија се подготвуваат речиси двојно да го зголемат производството на гас во регионот Гронинген поради зголемената побарувачка во Германија и покрај незадоволството на...
Свет

Путин му вети на Вучиќ дека цената на гасот за Србија нема да се менува

M T
Српскиот претседател, Александар Вучиќ, денеска изјави дека неговиот руски колега, Владимир Путин, се согласил цената на гасот за Србија да не се менува во следните...