Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » евро зона
CentarБизнис

РЕКОРДЕН СКОК НА ЦЕНИТЕ ВО ЕВРО ЗОНАТА – Се поскапе, а цехот го плаќа крајниот купувач

M T
Производните цени во еврозоната скокнаа повеќе од очекуваното во септември, поттикнати од вртоглавото зголемување на трошоците за енергија, што забележа највисок рекорден раст како нов...