Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » статистика
Македонија

Коронавирусот и натаму коси, но во овие градови е најкритично

CENTAR MKD
Нови 185 случаи на ковид и 12 починати беа регистрирани во изминатото деноноќие, соопшти доцна попладнето Министерството за Здравство. Според епидемиолошки анализи, во моментот дистрибуцијата...
Македонија

Природниот прираст негативен – лани повеќе починати од родени

M T
Според податоците на Државниот завод за статистика, лани во градските подрачја живородени се 11.258 деца или 59.2 проценти од вкупниот број на живородените деца, додека...
Македонија

Намален бројот на лица кои лани починале од насилна смрт

M T
Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на умрените лица од насилна смрт лани е намален за 3,5 проценти во однос на претходната година...
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Коронавирус дневна статистика: Починаа уште 7 лица, 16 се новозаразени

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 16 нови случаи...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти, а вкупно се лекуваат 356 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

CENTAR MKD
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 356 лица сомнителни и потврдени...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Црн ден: Нови 1182 заразени и 25 починати од коронавирус

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31,...